Forbes publicē pasaulē bagātāko cilvēku sarakstu

Forbes publicē pasaulē bagātāko cilvēku sarakstu

Žurnāls «Forbes» publicējis jauno pasaules bagātāko cilvēku sarakstu.

Jau ceturto gadu pēc kārtas par pasaulē bagātāko cilvēku atzīts libāniešu izcelsmes Meksikas biznesa magnāts un filantrops Karloss Slims.

Savukārt pirmo reizi kopš 2000.gada saraksta pirmajā trijniekā nav iekļuvis amerikāņu investors, uzņēmējs, kompānijas «Berkshire Hathaway» vadītājs un lielākais īpašnieks, filantrops Vorens Bafets.

Saskaņā ar žurnāla «Forbes» datiem, miljardieru skaits pasaulē šogad sasniedzis rekordu – 1426 cilvēkus, kas ir par 16% vairāk nekā pagājušajā gadā.

Šo cilvēku turība ir vidēji 3,8 miljardi dolāru, kas ir par 3% vairāk nekā 2012.gadā. Kopumā pasaulē bagātākajiem cilvēkiem šogad pieder 5,4 triljoni dolāru, salīdzinājumā ar 4,6 triljoniem pagājušajā gadā.

Visvairāk miljardieru, kā parasti, ir ASV – 442 cilvēki.Tai seko Āzijas un Klusā okeāna reģions, bet trešo vietu ieņem Eiropa.

Slima turība gada laikā pieaugusi no 69 līdz 73 miljardiem dolāru.

Saraksta augšgala otrajā vietā ar 67 miljardiem dolāru ierindojies kompānijas «Microsoft» dibinātājs Bils Geitss.

Bafets ar 53,5 miljardiem dolāru noslīdējis uz saraksta ceturto vietu. No trešās vietas Bafetu izspiedis Spānijas apģērbu ražošanas kompānijas vadītājs, biznesmenis Amansio Ortega, kura turība ir 57 miljardi dolāru.

Šogad miljardieru sarakstā iekļuvušas 138 sievietes. Salīdzinoši pagājušajā gadā miljardieru status bija 104 sievietēm. Bagātākā sieviete pasaulē ir «L’Oreal» līdzīpašniece Liliana Betankūra, kuras turība ir 30 miljardi dolāru.