“Food Union” iegādājas Dānijas vadošo saldējuma ražotāju “Premier Is”

Latvijas lielākais piena pārstrādātājs un lielākais saldējuma ražotājs Baltijas valstīs – Food Union – iegādājies Dānijas vadošo saldējuma ražošanas uzņēmumu Premier Is, informē Food Union.

Darījuma mērķis ir paplašināt darbību Eiropā un Skandināvijas valstīs un pievienot uzņēmumu Premier Is Food Union uzņēmumu grupai. Food Union uzņēmumu grupā tagad ietilpst Rīgas piena kombināts un Valmieras piens Latvijā, Premia Igaunijā un Premier Is Dānijā.

“Mēs sveicam Dānijas vadošo saldējuma ražotāju – Premier Is – Food Union uzņēmumu grupā. Premier Is komanda ir profesionāla, un tai ir plaša pieredze augstas kvalitātes saldējuma ražošanā, izmantojot dabīgas sastāvdaļas, pienu un krējumu, kas ir būtiski prasīgajiem Eiropas un Skandināvijas valstu patērētājiem. Mēs saredzam labu sinerģiju starp Premier Is un mūsu uzņēmumiem Baltijā. Tagad mēs esam apņēmības pilni izmantot visas savas zināšanas saldējuma ražošanas un mārketinga jomā, lai sniegtu ieguldījumu turpmākajā Premier Is attīstībā Dānijā un ārpus tās robežām,” komentē Food Union dibinātājs un īpašnieks Andrejs Beshmeļņickis [Andrey Beskhmelnitskiy].

Uzņēmums Premier Is dibināts 1927.gadā, un šodien tas Dānijā ieņem vadošo pozīciju kā premium kvalitātes saldējuma produktu ražotājs. Premier Is izstrādā un ražo saldējuma produktus savā galvenajā mītnē Tistedā, Ziemeļjutlandē. Uzņēmuma apgrozījums 2014./15.gadā bija 41,8 miljoni EUR (312 miljoni Dānijas kronu), bet produkcija galvenokārt tika realizēta mazumtirdzniecības klientiem un lielam skaitam individuālo Premier Is pārstāvju Dānijā.

Food Union ir lielākais piena produktu pārstrādes uzņēmums un viens no vadošajiem pārtikas un dzērienu ražotājiem Latvijā, kā arī vadošais saldējuma ražotājs Baltijas valstīs. Zīmols Food Union apvieno divus Latvijas lielākos piena pārstrādes uzņēmumus – Rīgas piena kombināts un Valmieras piens, Igaunijas lielāko saldējuma ražotāju – Premia un tagad arī Dānijas lielāko un vadošo saldējuma ražotāju Premier Is.