Fitnesa trenere: gada nogalei tuvojieties, aizvien vairāk cilvēku apņemas dzīvot veselīgāk

Ziemassvētki un gadu mija, kā ierasts, ir laiks, kad cilvēki visvairāk pārdomā savas dzīves vērtības un izsaka visvairāk apņemšanos. Vecajam gadam aizejot, cilvēki vēlas tajā atstāt negatīvās un nevēlamās lietas, sākt jauno gadu ar labām domām un darbiem. Kāds sev nosolās doties sen gaidītā ceļojumā, kāds vairāk lasīt, apciemot sen neredzētus radus, vai nodoties sportiskām aktivitātēm, tādējādi uzlabojot savas dzīves kvalitāti.

Kā norāda fitnesa klubu tīkla “Atlētika”galvenā trenere Veronika Kim, gada nogalē ir vērojama pastiprināta iedzīvotāju aktivitāte – plaši tiek apmeklētas gan sporta nodarbības, gan būtiski pieaug pieprasījums pēc sporta kluba abonementiem un dāvanu kartēm, kas skaidrojams ar to, ka joprojām viena no populārākajām vēlmēm jaunajā gadā ir uzturēt sevi labā fiziskā formā un dzīvot veselīgi.

“Priecē, ka cilvēki arvien apzinās veselīga dzīvesveida nozīmi un aktīvi pievēršas fiziskajām aktivitātēm ikdienā. Mūsdienu dinamiskais ritms un dažādi stresa faktori mēdz izsaukt ne tikai spēku izsīkumu, nogurumu, pārslodzi, garastāvokļa svārstības, bet arī muskuļu saspringumu un citas neērtības, tāpēc arī “sportiska dāvana” ir lielisks pārsteigums tuvam cilvēkam. Turklāt sports ir lielisks antistresa līdzeklis, kas vairo mūsos “laimes hormonu!” Lai arī sportot gribētāju netrūkst visu cauru gadu, tuvojoties Ziemassvētkiem un jaunajam gadam, palielinās to cilvēku skaits, kas vēlas iepriecināt gan sevi, gan sev tuvos cilvēkus. Visiem jaunajā gadā novēlam saglabāt šo apņēmību un tiekties pēc vēl labākiem rezultātiem,” turpina Veronika Kim.

Aktīvam dzīvesveidam ir milzum daudz priekšrocību, proti, sportiskās aktivitātes ne tikai nodrošina efektīvāku organisma vielmaiņu, uzlabo garastāvokli, apetīti, miegu, nostiprina ķermeņa formas, bet arī samazina risku dzīves laikā sastapties ar nepatīkamām slimībām. Mūsdienās ir tik daudz iespēju – ikviens var atrast sev patīkamu fizisku nodarbi, kas patērēs lieko enerģiju un piešķirs dzīvesprieku!