Fiskālās disciplīnas padome brīdina par pārāk strauju budžeta izdevumu pieaugumu

Izdevumi Latvijai ir auguši straujāk, nekā to pieļauj mūsu fiskālie nosacījumi, šorīt intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” sacīja FDP priekšsēdētājs Jānis Platais.

Viņš uzsvēra, ka Latvijai pašlaik ir tik labi laiki ekonomikā, kādi nav pieredzēti kopš lielās krīzes. “Mums ekonomika aug strauji. Ir ļoti laba ārējā konjunktūra, nav pamata uztraukties par šīm lietām,” sacīja Platais.

No otras puses, mums ir aizrādījumi no Eiropas Komisijas puses – Latvija, jums izdevumi aug pārāk strauji. “To nosaka arī mūsu pašu pētījumi, mēs brīdinājām, vērtējot Latvijas stabilitātes programmu nākamajiem trim gadiem. Izdevumi mums ir auguši straujāk, nekā to pieļauj mūsu fiskālie nosacījumi,” sacīja Platais.

FDP vadītājs norādīja, ka gan privātajā sektorā, gan publiskajā sektorā ir jādomā par produktivitātes palielināšanu.

“Privātajā sektorā produktivitāte ir īpaši svarīga, ja ir vēlme izvairīties no pārāk liela ārvalstu darbaspēka ieplūšanas nākotnē. Savukārt publiskajā sektorā algu pieaugumu var nodrošināt, samazinot strādājošo skaitu un palielinot produktivitāti,” sacīja eksperts.

Tāpat Platais uzsvēra, ka ir nepieciešams domāt par “drošības spilvenu” jeb rezervēm gan valsts budžetā, gan mājsaimniecībām, kas varētu būt nepieciešamas tad, ja ekonomika nākamos gados vairs neaugs tik strauji.

Foto: Shutterstock