“Facebook” 2016. gadā kosmosā palaidīs satelītu, lai “savienotu visu pasauli”

Sociālais tīkls “Facebook” plāno palaist satelītu, kas nodrošinās piekļuvi internetam attālajās Āfrikas vietās, pavēstīja tīkla “Facebook” dibinātājs Marks Cukerbergs.

Sadarbībā ar Francijas uzņēmumu “Eutelsat”, “Facebook” cer pirmo satelītu palaist kosmosā jau 2016. gadā.

“Mēs turpināsim strādāt pie tā, lai savienotu visu pasauli – pat ja tas nozīmē, ka jālūkojas ārpus mūsu planētas robežām,” savā ierakstā sociālajā tīklā pavēstīja Cukerbergs.

Šis projekts ir daļa no “Facebook” Internet.org projekta, kas gan ir izpelnījies nežēlīgu kritiku dažādās pasaules valstīs – dažās vietās, it īpaši Indijā, uzņēmumi nikni reaģē uz šādu plānu, apgalvojot, ka tas sniedz “Facebook” un tās partneriem negodīgas priekšrocības, attīstot interneta tirgu.

Internet.org eksperimentē ar dažādiem veidiem, kā nodrošināt internetu grūti sasniedzamām vietām. Šī jaunākā iniciatīva izmantos esošo satelītu tehnoloģijas, lai nodrošinātu brīvi pieejamu piekļuvi internetam.

“Pēdējo gadu laikā “Facebook” pētīja veidus, kā izmantot lidmašīnas un satelītus, lai nodrošinātu interneta pieejamību no debesu kopienām. Lai savienotu cilvēkus, kas dzīvo attālos reģionos, tradicionālās savienojamības infrastruktūra bieži ir grūta un neefektīva, tāpēc mums ir nepieciešams izgudrot jaunas tehnoloģijas,” rakstīja Cukerbergs.

Savā paziņojumā “Eutelsat” atklāja, ka cilvēki uz zemes jaunajam pakalpojumam varēs piekļūt otrajā 2016. gada pusē.

“”Eutelsat” un “Facebook” katrs izvietos interneta pakalpojumus, kas paredzēti , lai atvieglotu pieaugošo pieprasījumu pēc savienojuma no daudzajiem lietotājiem Āfrikā, bez mobilo zemes sakaru tīkliem,” norāda “Eutelsat” pāŗstāvji.

Vairāki uzņēmumi jau nodrošina internetu ar satelīta starpniecību, bet tas ir dārgs un nepieejams risinājums lielākajai daļai jaunattīstīto valstu.