ES vienojas atstāt spēkā ekonomiskās sankcijas pret Krieviju

Eiropas Savienības (ES) valstu līderi ceturtdien vienojās, ka ekonomiskās sankcijas pret Krieviju paliks spēkā līdz brīdim, kad Minskas pamiera vienošanās tiks pilnīgi īstenota, vēsta ārvalstu mediji.

Ekonomiskais sankcijas pret Krieviju būs spēkā līdz 2015.gada beigām, kad paredzēts pilnībā īstenot Minskas pamieru, pēc sanāksmes pavēstīja ES Padomes prezidents Donalds Tusks.

Tusks norādīja, ka oficiāls lēmums par sankciju pagarināšanu vēl ir jāpieņem visu 28 ES dalībvalstu līderu sanāksmē, kas varētu notiks tuvāko mēnešu laikā. Vienlaikus ES Padomes prezidents izteicās, ka gatavs pieņemt stingrākus lēmumus, ja tas būs nepieciešams, liekot noprast, ka Krievijai var draudēt arī papildus sankcijas.

Tikmēr kāds avots no franču diplomātu aprindām izteicies, ka gadījumā, ka situācija Ukrainā pasliktināsies, Francija ir gatava pastiprināt sankcijas, taču ja situācija uzlabosies, iespējama arī sankciju pārskatīšana un mīkstināšana.

Vācijas kanclere Angela Merkele uzsvēra nepieciešamību īstenot Minskas vienošanos, norādot, ka nevar būt runas par sankciju atcelšanu pirms tiek izpildīta Minskas vienošanās.

Par sankciju saglabāšanu vēl būs jālemj ES līderu sanāksmē, taču dažas valstis vēl nav izlēmušas par labu sankciju pagarināšanai, iesakot dot Krievijai vairāk laika. Tusks gan cer, ka Eiropas valstis atbalstīs ideju par sankciju noteikšanu līdz 2015. gada beigām.

Jau vēstīts, ka ņemot vērā Krievijas agresiju Ukrainā, ES noteikusi pret valsti ekonomiskās sankcijas.