Epidemiologs: Vakcinācija pret Covid-19 būtu ieteicama visiem, kuri negrib slimot

Pašlaik Latvijā atkal sākas Covid-19 saslimstības rudens pieaugums, kas ir īpaši izteikts bērnu vidū, šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” norādīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

“Sākas slimības pacēlums, kas bija sagaidāms, jo darbojas sezonālie faktori. Pēdējās nedēļās saslimstības pieauguma tendence vērojama bērnu vecuma grupās. Saslimstība ir pieaugusi. Par 20% vairāk reģistrēti saslimšanas gadījumi aizvadītajās septiņās dienās,” sacīja epidemiologs.

Vienlaikus viņš norādīja, ka prognozes, kuras veic zinātnieki Eiropas Savienībā, uzrāda, ka vismaz četru nedēļu laikā situācija slimnīcās strauji nepasliktināsies. Visticamāk, kopējā saslimstība turpinās pieaugt, bet situācija slimnīcās būs stabila.

“Daudziem cilvēkiem ir imunitāte vakcinācijas dēļ, kas ļoti labi pasargā no smagām slimības formām. Omikrons nav tik kaitīgs veselībai, kā iepriekšējie varianti, bet tomēr joprojām riska grupas būtu skartas. Šīm personām vislabākā aizsardzība ir vakcinācija,” sacīja Perevoščikovs.

“Vakcinācija būtu ieteicama visiem, kuri negrib slimot. Jo ar laiku imunitāte pazūd. Diemžēl no šīs infekcijas vakcīna nepasargā uz visu mūžu. Vīruss mazliet mutē un pielāgojas esošajai imunitātei, tāpēc ir nepieciešama pielāgota vakcīna,” pauda epidemiologs.