EM izstrādājusi programmu pašvaldībām 600 īres dzīvokļu būvei

Ekonomikas ministrija (EM) izstrādājusi jaunu programmu pašvaldībām, kuras mērķis ir panākt atbalstu 600 īres dzīvokļu būvei reģionos, šorīt intervijā Latvijas Radio atzina EM valsts sekretāra vietnieks Edmunds Valantis.

Programmai pašvaldībām šajā gadā paredzēti 15 miljoni eiro, lai būvētu 600 jaunus īres dzīvokļus. Paredzams, ka šis atbalsts tiks novirzīts pašvaldībām un tādējādi pašvaldībām īres dzīvokļu būvniecībai tiktu segti līdz 30% celtniecības izmaksu.

Valantis norāda, ka dzīvojamais fonds Latvijas reģionos ir izsmelts un ir kritiski svarīgi veidot jaunu dzīvojamo fondu, lai attīstītos gan jauni uzņēmumi, gan esošie varētu veidot jaunas darba vietas.

Pēc viņa teiktā, vairums mājsaimniecību nevar atļauties jaunu mājokli. Arī Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija (OECD) norādījusi, ka viens no Latvijā vairāk risināmiem jautājumiem ir saistīts ar mājokļa pieejamību reģionos.

“Tas, ko mēs piedāvājam – šī gada ietvaros atbalstīt līdz 600 jaunu dzīvokļu būvniecību, paredzot valsts finansējumu līdz 15 miljoniem eiro,” sacīja ministrijas pārstāvis.

EM priekšlikums, konkursa kārtībā vērtējot pašvaldību atbalstam pieteikto dzīvojamo namu projektus, paredz – dot priekšroku tām pašvaldībām, kur zemāks bezdarba līmenis un kur iedzīvotāju skaits ir pieaudzis vai ir samazinājies pēc iespējas mazāk. “Pēc šiem kritērijiem ir iespējams atlasīt ekonomiski aktīvākos novadus un palīdzēt tieši tām pilsētām vai novadiem, kur tautsaimniecība attīstītās visstraujāk,” norādīja ministrijas pārstāvis.

Foto: Pixabay