Eksperts iesaka īpašniekiem pārdot savu nekustamo īpašumu tagad

Procentu likmēm turpinot augt, šī gada otrajā ceturksnī mājokļu pieejamība turpināja kristies, liecina Swedbank Baltijas mājokļu pieejamības indeksa (MPI) informācija. Pērkam.lv konsultants Andris Bērziņš atzīst, ka mājsaimniecībām iegādāties mājokli kļūst arvien grūtāk, piekrītot, ka šī gada rudenī tiks sasniegts mājokļu pieejamības zemākais punkts.

Mājokļu pieejamības kritums Baltijas valstu galvaspilsētās turpinās, un vēl arvien galvenais iemesls tam bija augstās procentu likmes. Šāda situācija izveidojusies, neraugoties uz to, ka dzīvokļu cenas samazinās.

Kā pausts MPI, vidējā svērtā dzīvokļu cena pirmo reizi pēdējo piecu gadu laikā piedzīvoja kritumu, sarūkot par 1.8% pret attiecīgo periodu pērn. Cenu lejupslīde bija vērojama pirms 2000. gada būvēto, galvenokārt – sērijveida dzīvokļu segmentā. To cena gada ietvaros samazinājās par 6.3%, taču, salīdzinot ar šī gada pirmo ceturksni, cenas stabilizējās. Savukārt pēc 2000. gada būvētu vai renovētu dzīvokļu segmentā cenu gada pieauguma temps saruka no 16% iepriekšējā ceturksnī, līdz 7% gada otrajā ceturksnī. Jaunuzcelto dzīvokļu segmentā cenu kritumu negaidām, jo būvniecības izmaksas joprojām ir ļoti augstos līmeņos.

“Situācija joprojām ir samērā sarežģīta gan tiem, kas vēlas iegādāties mājokli, gan tiem, kas vēlas to pārdot. Ir redzams, ka daudzus īpašumus realizēt pašu spēkiem ir ārkārtīgi grūti, jo ne visi ir gatavi atkāpties no savas nospraustās cenas, taču tendences rāda, ka īpašumu cenas samazināsies un tam nāksies pielāgoties,” atzīst A. Bērziņš, norādot, ka pārdot savu nekustamo īpašumu vajadzētu tagad, kamēr cenas nav vēl pazeminājušās.

Pērkam.lv piedāvā iegādāties īpašumu, vienojoties par tā godīgu pārdošanas cenu un neliekot ilgi gaidīt uz darījuma noformēšanu. Turklāt visi darījumi tiek realizēti tikai ar zvērināta notāra palīdzību un reģistrēti Zemesgrāmatā. Tāpat Pērkam.lv arī iegādājas īpašumus ar apgrūtinājumiem un piedāvā nomaksāt jūsu hipotekāro kredītu.

Papildus informācija un pieteikuma forma >>> www.perkam.lv

Publicitātes materiāls