Eksperte: Piena produktiem cenas samazināsies, bet cukuram un saldumiem pieaugs

Piena produktiem cenas mazināsies, dažām pārtikas grupām var arī pieaugt, piektdien LTV “Rīta panorāmā” sacīja Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centra vadītāja Ingūna Gulbe.

“Šajā brīdī cenas iet uz leju, pēc ekspertu domām, sāka tā iešana uz leju notikt vēlāk un varēja būt straujāka. Bet vēl joprojām tas virziens lielai daļai produktu ir uz leju, un viņam vajadzētu turpināties vēl kādu brīdi,” sacīja Gulbe.

Viņa pauda, ka piena cenu samazinājumam būtu jābūt pamanāmam. Savukārt cukuram kopš gada sākuma pasaules biržās cenas pieaugušas pat par 42%, līdz ar to dārgāks varētu kļūt ne tikai pats cukurs, bet arī cita produkcija, kur to vairāk izmanto. Novērots arī cenu kāpums zivīm.

Viņa gan uzsvēra, ka cenu samazinājums vairāk būtu atkarīgs no tirgotājiem, nevis ražotājiem.

“Vai uzņēmējiem, lielajām tirdzniecības ķēdēm, ārvalstu investoriem šeit ir izdevīgi, viegli, vai viņi redz, ka te viņiem ir labs bizness? Jo mums tomēr uzņēmēji ļoti daudz sūdzas gan par daudz kontrolēm, gan par nodokļu slogu,” sacīja eksperte.

Eksperti norāda, ka inflācija Latvijā bremzējas straujāk nekā eirozonā vidēji. Atbilstoši ātrajam novērtējumam, vidējā inflācija eirozonā šā gadā jūlijā bija 5,3%. Sagaidāms, ka gada nogalē inflācija arī Latvijā pietuvosies eirozonas vidējiem rādītājam.