Eksperte: Dažādība ir nepieciešama, lai mēs būtu konkurētspējīgi

Ceturtdien, 22. februārī, tiešsaistē norisinājās PERSONĀLA VADĪBA 2024, kurā eksperti diskutēja par svarīgākajām aktualitātēm saistībā ar personālvadību, tai skaitā par personāla vadības nākotnes izaicinājumiem, digitālās sistēmas un personāla iesaistēm, digitālā laikmeta izaicinājumiem, darbinieku pārvilināšanas juridiskiem un ētiskiem aspektiem, jēgpilniem darbinieku “labumiem” u.tml. Konferencē piedalījās arī PwC Latvija Dažādības un Iekļaušanas prakses vadītāja Agnese Cimdiņa, kas plašāk pastāstīja par dažādības vadību.

Mūsdienās tiek uzskatīts, ka dažādība uzņēmumā izpaužas ne tikai sieviešu un vīriešu skaita ziņā, bet arī tajā, ka darba vietas tiek nodrošinātas dažāda vecuma, tautību, ticības u.c. grupu pārstāvjiem, tāpat uzņēmumā strādā darbinieki ar invaliditāti.

“Šī dažādība ir nepieciešama, lai mēs būtu konkurētspējīgi. Nav šaubu, ka dažādība ir arī atslēga labbūtības jautājumos. Vienlaikus es gribu uzsvērt, ka dažādības vadība nav statistika – sieviešu un vīriešu skaitīšana, ādas krāsas skaitīšana u.tml.,” norādīja A. Cimdiņa.

Viņa norādīja, ka dažādības vadībai ir četras pieejas – viena ir juridiskā, otrā morālā, trešā biznesa un ceturtā PR. “Zem biznesa pieejas slēpjas tā galvenā doma, ka bez šīs dažādības mēs nevaram būt konkurētspējīgi,” uzsvēra A. Cimdiņa.

“Dažādība ir gan redzama, gan neredzama. Parasti tās redzamās ir dzimums un vecums, bet tajā pašā laikā, vai tas rada pievienoto vērtību uzņēmumā? Tad jāsaka, ka tieši tās neredzamās ir tās, ko mēs liekam lietā, veidojot komandu. Tās ir mūsu kompetences, mūsu pieredze un prasmes,” uzsvēra A. Cimdiņa.

“Dažādība ir atšķirību un unikālu īpašību sastāvs: cilvēku atšķirīgo un līdzīgo iezīmju raksturojumu,” norādīja eksperte, turpinot: “Vai dažādība ir mērķis? Dažādība ir fakts. Mērķis ir, lai darbinieki jūtas piederīgi. Dažādība ir dažādības kompetence un dažādības briedums.”

PERSONĀLA VADĪBA 2024 piedalījās arī Latvijas Personāla vadīšanas asociācijas valdes priekšsēdētāja Eva Selga, “Win partners” mācību vadītājs, konsultants Aldis Zauls, RTU personāla nodaļas vadītāja, Latvijas Personāla vadīšanas asociācijas valdes locekle Zane Rostoka-Bārene, zvērinātu advokātu biroja “Lazdiņš Gavars” partneris, zvērināts advokāts Andris Lazdiņš, zvērināta advokāte, RSU asoc. profesore Marta Urbāne, Mg.psych., Mg.publ.relat, “Personāla vadītāju kluba” vadītāja Anita Rošāne, VILGERTS partnere, zvērināta advokāte Jūlija Jerņeva, biznesa koučs, līderu iemaņu trenere, Sistēmiskās (Helingera) pieejas praktiķe Daina Ramata, kā arī sertificēts organizāciju un darba psihologs, personāla vadības profesionālis, karjeras konsultants Elīna Bulāne.

Publicitātes materiāls