Ekonomists: Politiskie procesi arī nākotnē var būtiski ietekmēt svārstības finanšu tirgos

Donalda Trampa uzvara ASV vēlēšanās un citu valstu politiskie procesi arī tuvākajā nākotnē var būtiski ietekmēt svārstības finanšu tirgos, intervijā LTV raidījumā “ Rīta Panorāma” norādīja “Swedbank” galvenais ekonomists Mārtiņš Kazāks.

“Bailēm lielas acis”, un finanšu tirgos neskaidrības nozīmē svārstības – tā Donalda Trampa uzvaras ASV prezidenta vēlēšanās ietekmi uz finanšu tirgiem komentē Kazāks.

“Īsti nav zināms, ko viņš darīs, kāda būs viņa komanda (…) līdz ar to rodas lielas svārstības un nenoteiktība,” skaidroja Kazāks, norādot, ka krasu svārstību risks finanšu tirgos saglabāsies augsts ilgu laiku, jo nav zināms, kāda būs Trampa politika attiecībā uz globālo ekonomiku un drošības politiku.

Tāpat “Swedbank” galvenais ekonomists minēja, ka “Brexit” jeb Lielbritānijas lēmums izstāties no Eiropas Savienības (ES) nav izolēts gadījums – populisms un nacionāla, proti, uz valsts iekšieni vērsta politika pasaulē kļūst arvien populārāka, un tas audzē nenoteiktību un stiprina protekcionismu.

Līdz ar to finanšu tirgi uzmanīgi skatīsies uz politiskajiem procesiem, piemēram, vēlēšanām Francijā un Vācijā.

Mediji vēsta, ka  ASV prezidenta Donalda Trampa ievēlēšana pasaules ekonomikai ir izmaksājusi jau vienu triljonu ASV dolāru – šo summu veido, piemēram, strauji kritusī ASV un arī citu valstu uzņēmumu akciju vērtība, valūtu svārstības, naftas cenas kritums, kā arī valstu vērtspapīru svārstības.

Foto:Robfoto/https://pixabay.com/en/users/Robfoto-2051168//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/