Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens iztur neuzticības balsojumu

Par neuzticības izteikšanu balsoja 34 deputāti, savukārt pret bija 48. Divi parlamentārieši balsojumā atturējās.

Kāpjot tribīnē, deputāts Ivars Zariņš (S) teica, ka tajā vajadzēja atrasties deputātam Artusam Kaimiņam (KPV LV). “Un tā, protams, ir tikai sakritība, kad tieši pirms tās iespējas, kad Artusam Kaimiņam šeit būtu iespēja veselu stundu uzstāties, pēkšņi ārkārtas procedūrā viņš tika aizvests projām no šīs zāles. Un es negribu ticēt tām baumām, ka tas bija kādas valdošās partijas politiskais pasūtījums, lai šodien šeit viņš nevarētu šo stundu runāt, un pastāstīt, par ko viņš domā. Ļoti ceru, ka visdrīzākajā laikā mēs uzzināsim visu patiesību,” sacīja Zariņš.

Runājot par demisijas pieprasījumu ekonomikas ministram Arvilam Ašeradenam, viņš uzsvēra, ka enerģētika ir viena no svarīgākajām jomā. “Tā ir ne tikai svarīga kā tautsaimniecības nozare, bet arī tīri stratēģiski, priekš mūsu drošības. Un iedomājieties, visu šo laiku mēs esam neatkarīga valsts, bet mums joprojām nav savas enerģētikas stratēģijas. Kas par to ir atbildīgs? Par to ir atbildīga Ekonomikas ministrija (…) Jo redziet, ja būtu enerģētikas stratēģija, viņa noteiktu skaidrus principus, skaidrus mērķus, kas mums ir jāsasniedz. Tad izejot no šīs ceļa kartes, ko dotu šī stratēģija, tad kaut kādas lietas mēs darītu, vai nedarītu. Savukārt, ja šādas stratēģijas nav, tad jūs varat no konteksta izraut visu, pasniegt atsevišķus, izcelt atsevišķus šī pasākuma aspektus un pārliecināt visu sabiedrību pateikt, redziet, tāpēc mēs to darīsim. Un tieši tāpēc bija iespējamas tādas afēras kā OIK – obligātā iepirkumu komponente,” sacīja Zariņš.

“Latvija kā reāla demokrātiska republika neeksistē. Latvija drīzāk līdzinās feodālai valstij…. kur katrs feodālis tur kaut kādu savu varu un dara, ko viņš vēlas. Tā ir realitāte, un to mēs uzskatāmi redzējām gan vakardien Saeimas plenārsēdē, kad bija diskusija par demisiju tieslietu ministram, gan arī uzskatāmi to redzēsim šodien. Proti, pie varas esošie feodāļi savstarpēji vienojušies, ka viņiem tā ir ērti, un ka viņi strādās nevis tautas, sabiedrības interesēs, bet savās interesēs, viens otru piesedzot, viens otram netraucējot, lai ko viņi arī darītu. Un tādā ziņā OIK ir ļoti uzskatāms piemērs,” norādīja politiķis.

Viņš uzsvēra, ka šis balsojums būs ļoti simpātisks un uzskatāmi parādīs, kas patiesībā notiek ar mūsu valsti. “Tas, par ko es runāju, kad reālā demokrātija mūsu valstī nestrādā, mūsu valsts darbojas kā feodāla valsts, kas sadalīta starp feodāļiem, kuri vienkārši ignorēja sabiedrības intereses, vienkārši domā, kā apmierināt savas vajadzības un kā turpināt slaukt savu sabiedrību, savu tautu,” sacīja Zariņš.

Tikmēr Saeimas deputāts Valdis Kalnozols aicināja beigt šos ministru demisiju šovus. “Dārgā opozīcija! Ja nāksiet ar konkrētiem priekšlikumiem, kā sakārtot valsts pārvaldi, lai tā ir iedzīvotāju valsts un labklājības interesēs, lai tā nav dažu, kuri vēlas iedzīvoties, interesēs, es kā pozīcijas deputāts būšu simtprocentīgi jūsu pusē un aktīvi cīnīšos, lai šie soļi, lai mūsu valsts iekārta sakārtojas,” uzsvēra Kalnozols.

Demisijas pieprasījumu parakstījuši desmit opozīcijas deputāti – Kaimiņš, kā arī partijas “Saskaņa” frakcijas vadītājs Jānis Urbanovičs un deputāti Zariņš, Andris Morozovs, Sergejs Mirskis, Jānis Ādamsons, Jānis Tutins, Artūrs Rubiks, Sergejs Potapkins un Ivans Klementjevs.

Kā zināms, Saeimas vairākums arī 8.martā noraidīja Latvijas Reģionu apvienības (LRA) Saeimas frakcijas rosināto Ašeradena demisijas pieprasījumu.

Foto: Saeimas kanceleja