EK priekšsēdētājs: Lielbritānija nožēlos savu lēmumu atstāt Eiropas Savienību

Lielbritānija nožēlos savu lēmumu atstāt Eiropas Savienību (ES), brīdināja Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētājs Žans Klods Junkers.

Uzrunājot Eiropas Parlamentu, Junkers atgādināja, ka Apvienotās Karalistes izstāšanās no ES notiks 2019. gada 29. martā. “Pienāks laiks, kad jūs nožēlosiet savu lēmumu,” sacīja Junkers.

Viņš norādīja, ka arvien steidzīgāk notikušas sarunas par Apvienotās Karalistes likumīgu izstāšanos no ES. Viņš nevēlētos, lai Eiropas Savienības pilsoņi kļūtu par “Brexit” upuriem, piebilstot, ka ir svarīgi nodrošināt viņu tiesības arī turpmāk.

“Es gribētu, lai Lielbritānija nebūtu nolēmusi atstāt Eiropas Savienību, bet ikviens, kurš atstāj savienību, zina, ko tas nozīmē,” uzsvēra Junkers.

“Ja jūs nolemjat aizbēgt un pamest kopīgos noteikumus, tad jums jāpieņem, ka lietas nevar palikt tādas, kā līdz ši,” sacīja EK priekšsēdētājs.

Viņš aicināja arī britu premjerministri Terēzu Meju sniegt “lielāku skaidrību par to, kā Apvienotā Karaliste saskata savas nākotnes attiecības ar ES”.

Jau vēstīts, ka  pērn Lielbritānija marta beigās iesniedza Eiropadomes prezidentam Donaldam Tuskam premjerministres Terēzas Mejas parakstīto vēstuli par Lisabonas līguma 50.panta iedarbināšanu, oficiāli uzsākot izstāšanās procedūru no Eiropas Savienības.

Tas aizsāks divu gadu garu “Brexit” procesu – līdz 2019. gada 29. martam jāpanāk vienošanās par pilnīgu izstāšanās pabeigšanu.

Foto:Number10/https://www.flickr.com/photos/number10gov//https://creativecommons