Eirozonas valstu līderi ārkārtas samitā parunās Grieķijas referenduma rezultātus

Eirozonas valstu līderi otrdien rīkos ārkārtas samitu, lai apspriestu Grieķijas referenduma rezultātu, paziņoja Eiropas Savienības (ES) prezidents Donalds Tusks.

“Es esmu sasaucis eirosamitu otrdienas vakarā pulksten 18.00 (pēc Latvijas laika 19.00), lai pārrunātu situāciju pēc referenduma Grieķijā,” mikroblogošanas vietnē “Twitter” paziņoja Tusks.

Samits notiks tikai 15 dienas pēc tam, kad cita eirozonas līderu Tuska ierosinātā tikšanās nepanāca galu Griekijas un kreditoru cīņai.

Eirogrupas, kuras sastāvā ir finanšu ministri no 19 valstu bloka, prezidents Džeroens Dijselbloems paziņoja, ka Eirogrupa otrdien pirms samita arī rīkos sanāksmi, lai apspriestu pašreizējo situāciju, savukārt finanšu ministru vietnieki tikies pirmdien.

“Es izdaru secinājumus pēc Grieķijas referenduma. Šis rezultāts ir ļoti smags Grieķijas nākotnei,” paziņoja Dijselbloems, strikts Nīderlandes finanšu ministrs.

Jau vēstīts, ka referendumā 61,31% vēlētāju nobalsojuši pret kreditoru priekšlikumiem, savukārt 38,69% tās atbalstījuši.