Eiropas Savienība uz gadu pagarina sankcijas pret Sīriju

Eiropas Savienība (ES) līdz 2020. gada 1. jūnijam pagarinājusi ES ierobežojošos pasākumus pret Sīrijas režīmu. Saskaņā ar ES stratēģiju attiecībā uz Sīriju Eiropas Savienība nolēma paturēt spēkā ierobežojošos pasākumus pret Sīrijas režīmu un tā atbalstītājiem, jo represijas pret civiliedzīvotājiem turpinās.

Padome arī svītroja no saraksta 5 mirušas personas, kā arī vienu vienību, kura vairs nepastāv, un vienu vienību, kurai piemērot ierobežojošos pasākumus vairs nav pamata.

Eiropas Parlamenta paziņojumā norādīts, ka patlaban sarakstā ir iekļautas 270 personas un 70 vienības, uz kurām attiecas ceļošanas aizliegums un aktīvu iesaldēšana par to, ka tās ir atbildīgas par vardarbīgajām represijām pret civiliedzīvotājiem Sīrijā, gūst labumu no režīma vai atbalsta to un/vai ir saistītas ar šādām personām vai vienībām.

Pašlaik spēkā esošās sankcijas pret Sīriju ietver naftas embargo, ierobežojumus attiecībā uz konkrētiem ieguldījumiem, Sīrijas Centrālās bankas aktīvu iesaldēšanu Eiropas Savienībā, eksporta aizliegumu attiecībā uz ekipējumu un tehnoloģijām, ko varētu izmantot iekšējām represijām, kā arī ekipējumu un tehnoloģijām, kas paredzētas saziņas novērošanai un pārtveršanai internetā un pa tālruni.

ES joprojām ir apņēmības pilna rast ilgtspējīgu un ticamu politisko risinājumu konfliktam Sīrijā, kā noteikts ANO Drošības padomes Rezolūcijā 2254 un 2012. gada Ženēvas paziņojumā.

Foto: Unplash