Eiropas Savienība turpinās dalību Irānas kodollīgumā

Eiropas Savienības (ES) valstis vienojušās turpināt dalību Irānas kodollīgumā un aizstāvēt tās kompānijas, kas sadarbojas ar oficiālo Teherānu.

Kā zināms, ASV prezidents Donalds Tramps maija sākumā paziņoja, ka ASV izstāsies no 2015.gadā noslēgtā Irānas kodollīguma. Šis paziņojums satraucis vairākas ES valstis, kas prezidenta lēmuma uzskata par pārsteidzīgu.

Lai rastu risinājumu ES valstis tikušās Bulgārijas galvaspilsētā Sofijā notiekošajā samitā, kurā vienojušies aizstāvēt Irānas kodollīgumu un Eiropas kompānijas, kuras negatīvi varētu ietekmēt ASV lēmums atjaunot pret Irānu noteiktās sankcijas.

Bloka dalībvalstis arī vienojušās cīnīties pret ASV lēmumu noteikt ievedmuitu tēraudam un alumīnijam, taču “nerisināšot sarunas ar ieroci pie galvas”.

Kā zināms, Tramps martā parakstīja rīkojumu par 25% muitas tarifu piemērošanu tērauda importam un desmit procentu tarifa piemērošanu alumīnija importam. Eksperti norādījuši, ka Trampa lēmums var izraisīt tirdzniecības karu.

Lai arī sākotnēji Tramps paziņojis, ka viņš nepiemēros tērauda un alumīnija importa tarifus ES, ja tā apturēs tās noteiktās tirdzniecības barjeras ASV produktiem, tagad viņš nolēmis paņemt pauzi tarifu piemērošanā.

Tramps paziņojis, ka tarifi netiks piemēroti arī importētajam tēraudam un alumīnijam no Argentīnas, Austrālijas, Brazīlijas, Dienvidkorejas, Kanādas un Meksikas.

Foto: Pixabay