Eiropas Savienība atver ārējās robežas 15 valstu pilsoņiem

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis vienojušās no šodienas, 1. jūlija, atvērt bloka ārējās robežas 15 trešo valstu pilsoņu ieceļošanai.

“Drošo valstu” sarakstā iekļauta Alžīrija, Austrālija, Gruzija, Japāna, Jaunzēlande, Kanāda, Maroka, Melnkalne, Ruanda, Serbija, Dienvidkoreja, Taizeme, Tunisija un Urugvaja.

Šajā sarakstā iekļauta arī Ķīna. Vienlaikus Pekinai no savas puses jāatceļ ieceļošanas ierobežojumi ES pilsoņiem.

Paredzēts, ka saraksts tiks pārskatīts ik pēc divām nedēļām. Kā galvenais kritērijs noteikts, ka jābūt ne vairāk kā 16 inficēto uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju pēdējo divu nedēļu laikā.

Sarakstā nav iekļauta ASV, kur ir vislielākais inficēto ar Covid-19 vīrusu skaits pasaulē. Vissmagāk skartās ir tādas pavalstis kā Ņujorka, Ņūdžersija, Masačūsetsa, Mičigana, Kalifornija un Pensilvānija.

Savukārt Latvijā Covid-19 izplatību izdevies noturēt samērā zemā līmenī – 14 dienu kumulatīvā saslimstība ir mazāk nekā 1 gadījums uz 100 000 iedzīvotāju, kas ir daudz mazāk nekā vidējais rādītājs Eiropas Savienībā (16 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju).

Vienlaikus epidemiologi brīdina, ka nozīmīga daļa Covid-19 gadījumu ir saistīta ar inficēšanos ārpus Latvijas, tādēļ sevišķi piesardzīgi jāizvērtē nepieciešamība doties ārvalstu braucienos.