Eiropas Savienība atliek lēmumu par sankciju pagarināšanu pret Krieviju

Eiropas Savienības (ES) valstis uz nākamo nedēļu atlikušas lēmuma pieņemšanu par Krievijai noteikto ekonomisko sankciju pagarināšanu, jo Itālija paudusi vēlmi, lai lēmumu pieņem ES līderi samitā, kas norisināsies nākamajā ceturtdienā un piektdienā.

28 dalībvalstu vēstnieki tikās trešdien, lai bez jebkādām debatēm par sešiem mēnešiem pagarinātu sankcijas pret Krieviju saistībā ar tās lomu Ukrainas konfliktā.

Tomēr neilgi pēc tam ES diplomātiskais avots pavēstījis, ka jautājums par sankciju pagarināšanu izņemts no darba kārtības un vēstniekiem tiekoties ceturtdien tiks apspriesti citi temati.

Sankciju jautājums izrādījies neviennozīmīgs laikā, kad Rietumiem jārēķinās ar Maskavas palīdzību Sīrijas konflikta atrisināšanā. Roma aicinājusi lēmumu pieņemt nākamnedēļ, kad ES līderi tiksies Briselē.

“Uz šādu lēmumu uzstāj Itālija,” piebilda diplomātiskais avots.

Arī Itālijas avoti apstiprināja, ka Roma lūgusi diskusijas par sankciju pagarināšanu pret Krieviju atlikt, jo tas esot svarīgs jautājums, kuram nepieciešama pienācīga uzmanība. Tiek uzsvērts, ka Itālijas lūgums nenozīmē, ka tā iebilst pret sankciju pagarināšanu.

Plašas ekonomiskās sankcijas Krievijas banku, naftas un aizsardzības sektoriem tika noteiktas pēc tam, kad 2014.gada jūlijā virs Maskavas atbalstīto kaujinieku kontrolē esošās Austrumukrainas daļas tika notriekta Malaizijas pasažieru lidmašīna.

“Mums ir jāgaida un tad skatīsimies,” norādīja viens no avotiem, piebilstot, ka viss ir atkarīgs no itāļiem, kuri gaida lēmumu.

Jau vēstīts, ka Eiropas Savienība plāno pagarināt ekonomiskās sankcijas pret Krieviju vēl uz sešiem mēnešiem.

ES amatpersonas norādīja, ka pastāv iespēja, ka Rietumvalstis atcels sankcijas pret Kremli, taču tikai tādā gadījumā, ja Maskava īstenos visus punktus, kuri ir atzīmēti Minskas līgumā. Kamēr šīs saistības netiks pildītas, ES ierobežojošie pasākumi pret Krieviju paliks spēkā.