Eiropas Savienība apstiprinājusi sesto sankciju paketi Krievijai

Eiropas Savienība (ES) piektdien oficiāli apstiprinājusi sesto sankciju paketi Krievijai saistībā ar tās iebrukumu Ukrainā.

“Mēs paplašinām ierobežojumus, kas ietekmē Kremļa spējas finansēt karu, ieviešot jaunas ekonomiskās sankcijas,” pavēstīja ES augstais pārstāvis ārlietās un drošības politikas jautājumos Žuzeps Borels.

Lai pamatīgi iedragātu Krievijas ekonomiku un saglabātu spiedienu uz Krievijas valdību, noteikti jauni – vēl plašāki un stingrāki – ierobežojošie pasākumi, tostarp aizliegts Krievijas naftas imports ES, no starptautiskās maksājumu informācijas nodošanas sistēmas SWIFT atslēgtas bankas “Sberbank”, Maskavas kredītu banka, “Rosseļhozbank” un Baltkrievijas Attīstības un rekonstrukcijas banka, sankcijas piemērotas dezinformācijas izplatītajiem, kas aktīvi līdzdarbojas prezidenta Putina kara propagandā – apturētas trīs Krievijas valsts telekanālu apraides – “RTR-Planeta”, Rossija-24″ un “Meždunarodnij TV-Centr”.

ES arī papildina sankciju sarakstu ar jaunām personām un organizācijām, uz kurām attiecas eksporta ierobežojumi attiecībā uz dubultas izmantošanas precēm un tehnoloģijām. Šajā sarakstā iekļautas gan Krievijas, gan Baltkrievijas organizācijas.

Sankcijas ir viena no redzamākajām, tiešākajām un spēcīgākajām ES atbildēm uz Krievijas brutālo un neizprovocētu uzbrukumu Ukrainai, tostarp sistēmisku vardarbību un zvērībām pret civiliedzīvotājiem. Šī pakete arī nosaka papildu sankcijas pret Baltkrieviju, ņemot vērā tās līdzdalību šajā agresijā.