Džonsons oficiāli sāks darbu Lielbritānijas premjera amatā

Pēc ievēlēšanas par Lielbritānijas Konservatīvās partijas līderi šodien, 24. jūlijā, valsts premjerministra amatā oficiāli stāsies Boriss Džonsons, nomainot Terēzi Meju. Līderu maiņa notiks Bakingemas pilī, pieņemšanā pie karalienes Elizabetes II.

Kā zināms, Lielbritānijas Konservatīvās partijas līdera vēlēšanās uzvarējis bijušais ārlietu ministrs Boriss Džonsons, kurš kļūs arī par nākamo Lielbritānijas premjerministru.

Partijas biedriem bija jāizvēlas starp diviem kandidātiem – Džonsonu vai esošo ārlietu ministru Džeremiju Hantu. Džonsons saņēma 66% balsu (92 153 balsis), bet viņa konkurents 34% balsu (46 656 balsis).

Džonsonsa pirmie lielie uzdevumi būs sava “Brexit” plāna izklāstīšana, britu pozīcijas paušana saistībā ar Irānas nelikumīgi sagrābto naftas tankeri, kā arī komandas izveide – kā zināms, protestējot pret iespējamo Džonsona kļūšanu par premjeru, pirmdien atkāpās Eiropas un Amerikas lietu valsts ministrs Alans Dankans un par savu atkāpšanos paziņojis arī tieslietu ministrs Deivids Goks.

Jāatzīmē gan, ka Borisa Džonsona kandidatūra līdz šim ir vērtēta visai pretrunīgi. Galvenokārt tāpēc, ka Džonsons aktīvi uzstāj uz Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības līdz 31. oktobrim, pieļaujot arī bezvienošanās scenāriju.

Šodien arī līdzšinējā premjere teiks pēdējo uzrunu parlamentā un dosies uz netālu esošo Bakingemas pili, lai lūgtu karalienei pieņemt viņas atkāpšanos no amata.

Foto: UN Geneva