Dzintars: No Krievijas gāzes jāatsakās tik ātri, cik ātri to saprātīgi izdarīt iespējams

Sankciju jautājumā Latvijas interesēs nav nodarīt sev lielāku kaitējumu nekā Krievijai, intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” pauda Nacionālās apvienības (NA) līderis Raivis Dzintars.

Pēc viņa teiktā, Latvija kā Eiropas robežvalsts ar Krieviju un Baltkrieviju vistiešākā veidā apzinās to, ka Ukraina patlaban ir kā miesassargs, kas metas priekšā lodēm, sargājot arī Eiropu. Līdz ar to Latvija kā neviens cits ir motivēta būt kā Ukrainas lobijs Eiropā, uzstājot uz iespējami stingrākām sankcijām, ko Ukrainas puse arī, šķiet, novērtē.

“Mēs zinām, ko nozīmē “ļaunuma impērija” un tās izraisītās šausmas, tāpēc mums ir jāiestājas par iedarbīgām un iespējami stiprākām sankcijām,” teica Dzintars, vienlaikus norādot, ka sankcijām ir jābūt gudrām, nenodarot piecreiz lielāku kaitējumu pašiem sev, nekā tiem, ko pakļaujam sankcijām.

“Nacionālā apvienība ne tikai atbalsta atteikšanos no gāzes, bet ir priekšplānā tēzei, ka no Krievijas gāzes jāatsakās tik ātri, cik ātri to saprātīgi izdarīt iespējams. (..) Cik tas būtu ātri, nav zināms,” piebilda politiķis.

“Varam nonākt pie tā, ka Krievijas gāzes vairāk nav, neatkarīgi no mūsu pašu lēmumiem, tāpēc jābūt krīzes scenārijam, ko Latvija tādā situācijā dara. Ekonomikas ministrija šādus scenārijus gatavo, pirmdien nāks ar ziņojumu sadarbības sanāksmē,” sacīja Dzintars.

Foto: Saeimas kanceleja