Dumpis: Covid-19 problēmas sagādās visu nākošo gadu

Lai arī pašlaik nav daudz zināms par jauno Covid-19 vīrusa paveidu, visticamāk, tas daudz nemainīs esošo situāciju, uzskata Veselības ministrijas galvenais infektologs Uga Dumpis.

Kā zināms, pēdējo nedēļu laikā Apvienotās Karalistes dienvidaustrumu daļā konstatēts straujš Covid-19 gadījumu skaita pieaugums. Pastiprinātu epidemiologisko un virusoloģisko pētījumu rezultātā konstatēts, ka saslimstības pieaugums ir saistīts ar jaunā koronavīrusa SARS-CoV-2 varianta izplatīšanos.

Vairāku pētījumu rezultāti liecina, ka šim koronavīrusa variantam ir raksturīga straujāka izplatīšanās spēja – līdz pat 70% salīdzinajumā ar līdz šim cirkulējošiem SARS-CoV-2 celmiem. Tomēr pagaidām nekas neliecina, ka šis vīrusa variants var izraisīt smagāku slimības gaitu.

Šorīt intervijā Latvijas Radio Dumpis norādīja, ka šis vīrusa paveids izplatās jau kopš septembra, galvenā izplatība bija novembrī. Vairākās valstīs tas jau ir reģistrēts, līdz ar to tas noteikti atnāks arī līdz mums.

“Nevar teikt, ka [vīruss] ir ļoti bīstams, bet mēs nezinām, tāpēc ir jābūt nedaudz piesardzīgiem,” sacīja epidemiologs.

“Es ceru, ka mēs tiešām jau 28.decembrī vakcinēsimies un medicīnas personāls noteikti ar pilnu jaudu, jo saslimstība tiešām ir ļoti augsta,” norādīja Dumpis.

Ievērojot distanci, iespējams satikties ārā, jo tur vīruss nav tik bīstams, tomēr Veselības ministrija neiesaka satikties arī ārā. “Mums jāiztur šīs trīs nedēļas. Labāk tomēr turēties pie savas mājsaimniecības,” sacīja Dumpis.

Vienlaikus viņš uzsvēra, ka Covid-19 lielākā vai mazākā mērā problēmas sagādās visu nākošo gadu.

Tikmēr Pasaules veselības organizācijai norādījusi, ka pagaidām nav pierādījumi, ka jaunais Covid-19 paveids, kas strauji izplatās Lielbritānijā, ir bīstamāks par pārējiem.