Drīzumā vairākās elektrostacijās tiks veiktas kontroles

Tuvākajā laikā plānots veikt pārbaudes vairākās elektrostacijās, kas saņem atbalstu obligātā iepirkuma komponentes (OIK) ietvaros, šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” informēja ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV).

Elektroenerģijas ražotnēs paredzēts pārbaudīt, vai tās maz darbojas un kā izpilda likuma prasības. Tāpat saistībā ar jau notikušām pārbaudēm, kurās konstatēti pārkāpumi, ir uzsāktas jau vairākas tiesvedības.

Viņš arī norādīja uz to, ka pēc tam, kad tiks likvidēta obligātā iepirkuma komponente, nāksies domāt par “zaļās” enerģijas veicināšanu. Lai gan pagaidām neesot konkrēta plāna, ministrs pieļāva, ka nepieciešams izvērtēt, kuru “zaļās” enerģijas veidu atbalstīt primāri, piemēram, vēja enerģiju.

“Lietuvā vēja enerģijas atbalsts ir plašs, turpretī Latvijā tas ir vismazākais Baltijas valstīs. Vēja enerģijas tirgus cena ir vismazāk pārkompensējamā virs biržas cenas. Tajā pašā laikā gāzes koģenerācijas stacijām ir izdots ļoti daudz atļauju – četras reizes vairāk, nekā tas Latvijas enerģijai ir nepieciešams,” stāstīja ekonomikas ministrs.

Kā zināms, Saeima šā gada 10. janvāra sēdē uzdeva Ekonomikas ministriju steidzami izstrādāt tiesību aktus obligātā iepirkuma komponentes atcelšanai no 2019. gada 31. marta ar mērķi samazināt elektroenerģijas izmaksas visiem Latvijas patērētājiem. Saeima aicināja Ekonomikas ministriju ievērot tiesiskuma principus un, izstrādājot obligātā iepirkuma komponentes atcelšanas risinājumus, nepieļaut šo maksājumu veikšanu no citiem finanšu avotiem, to pārveidi par cita veida maksājumiem, kā arī mainīt attiecīgo maksājumu nosaukumu.

Tāpat Saeima aicināja izbeigt Latvijas iedzīvotājiem netaisnīgu, uz atsevišķu personu interešu atbalstu vērstu režīmu.

Foto: Pexels