Dombrovskis: Latvijas valdības pirmais uzdevums būs izstrādāt sabalansētu budžetu

Nākamā gada budžetā būs svarīgi atrast balansu starp mērķētiem atbalsta pasākumiem iedzīvotājiem un uzņēmumiem, šorīt intervijā LTV “Rīta panorāmā” uzvēra Eiropas Komisijas priekšsēdētājas izpildvietnieks, viens no “Jaunās vienotības” (JV) līderiem Valdis Dombrovskis.

“Eiropas Centrālā banka veic pakāpenisku procentu likmju paaugstināšanu. Visus iepriekšējos gadus likmes ir bijušas ļoti zemā līmenī, reizēm pat negatīvas. Notiek atgriešanās pie normālas monetārās politikas, kad procentu likmes tomēr ir pozitīvas,” sacīja Dombrovskis.

Pēc viņa teiktā, topošās Latvijas valdības pirmais uzdevums būs izstrādāt sabalansētu budžetu. Dombrovskis uzsvēra, ka nākamā gada budžetā būs svarīgi atrast balansu starp mērķētiem atbalsta pasākumiem iedzīvotājiem un uzņēmumiem, vienlaikus valdībai esot fiskāli piesardzīgai un cenšoties mazināt budžeta deficītu.

“Mēs no EK puses nerekomendējam veikt apjomīgu ekonomikas fiskālo stimulēšanu, kā tas tika veikts Covid-19 krīzes laikā. Svarīgi, lai monetārā politika un fiskālā politika nedarbotos pretēji viena otrai, līdz ar to rekomendējam piesardzīgāku fiskālo politiku,” uzsvēra Dombrovskis.

“Pasākumi, kas īstenoti, saistīti ar ieņēmumu griestu noteikšanu tiem elektrības ražotājiem, kuru izmaksas ir zemākas. Noteikt vienreizēju solidaritātes iemaksu fosilā kurināmā sektoram, radot papildus līdzekļus dalībvalstīm, lai varētu atbalstīt iedzīvotājus,” pauda politiķis.

Foto: Valsts kanceleja