Dombrovskis: “Citadeles” cena var nokristies par desmitiem miljoniem eiro

Valsts bankas “Citadele” cena var nokristies par desmitiem miljoniem eiro, tā Latvijas Televīzijas raidījumam “Panorāma” pavēstījis bijušais ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis.

Bijušas ekonomikas ministrs atzīst, ka bankas akciju gala cenu ietekmēs bankas kapitāla lielums un bankas kredītporfeļa kvalitāte gada beigās. Un, visticamāk, rezultāts būs negatīvs un valsts saņems daudz mazāk par iepriekš publiskajā telpā izskanējušajiem 74 miljoniem eiro.

Kā norāda Dombrovskis, cenas atšķirība var svārstīties no pāris miljoniem līdz pat vairākiem desmitiem miljoniem eiro.

Katrā ziņā, cenas samazināšana ir neizbēgama. “Pircējs caur savu auditoru ir pieteicis diezgan nozīmīgas atšķirības, kas salīdzinot ar pašas bankas auditora prognozētā kapitāla būtiski atšķiras.”, norāda Dombrovskis.

Kā jau vēstīts, 5. novembrī,VAS „Privatizācijas aģentūra” (PA) valdes locekļi Vladimirs Loginovs un Ģirts Freibergs un Tims Kolinss, “Ripplewood Advisors LLC” izpilddirektors un dibinātājs, ir parakstījuši līgumu par bankas “Citadele” 75% akciju pārdošanu divpadsmit starptautisku investoru grupai un “Ripplewood” par 74 miljoniem eiro. Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (ERAB) savā īpašumā saglabās 25% kapitāldaļu.

Darījuma nosacījumi paredz, ka investori un ERAB palielinās bankas kapitālu par 10 miljoniem eiro. Darījums noslēgsies 2015. gada 1. ceturksnī, kad tiks saņemts atbilstošu uzraudzības iestāžu apstiprinājums. Pārdošanas cena var mainīties atkarībā no bankas darbības rādītājiem līdz 2014. gada beigām, salīdzinot ar plānotajiem rādītājiem. Tāpēc galīgā cena tiks noteikta 2015. gada 1. ceturksnī. Visi ieguvumi no iespējamās cenas korekcijas tiks ieguldīti bankas kapitālā. Pēc darījuma noslēgšanas “Ripplewood” piederēs 22,4% akciju, bet pārējiem investoriem 52,6% bankas akciju.