Dombrovskis: Atbalstu Ž.K.Junkera kandidatūru EK prezidenta amatam

Pēc konsultācijām ar Eiropas Tautas Partijas un tajā ietilpstošo ES valstu līderiem, V.Dombrovskis ir pieņēmis lēmumu atsaukt savu kandidatūru Eiropas Komisijas prezidenta amatam, lai apvienotu spēkus bijušā Luksemburgas premjera Žana Kloda Junkera atbalstam, kandidējot uz šo amatu.

„Ņemot vērā, ka pārējās Eiropas politiskās partijas izvirzījušas ļoti spēcīgus konkurentus, uzskatu, ka, lai panāktu vislabākos rezultātus, arī ETP nepieciešams apvienot spēkus vienam kandidātam, kas bauda visplašāko atbalstu. Tādēļ arī Vienotības delegāti ETP kongresā atbalstīs Ž.K.Junkeru,” akcentē V.Dombrovskis.

Informējot ETP prezidentūru par savas kandidatūras atsaukšanu, V.Dombrovskis uzsvēra, ka, lai Eiropas Parlamenta vēlēšanās iegūtu iedzīvotāju uzticību un atbalstu, ETP piedāvājumā ir svarīgi koncentrēties uz iniciatīvām, kas ES valstīs nodrošinās ilgtspējīgu izaugsmi, jaunu darba vietu radīšanu un konkurētspējas nostiprināšanu. „Eiropieši no politiķiem sagaida skaidru piedāvājumu attīstības un izaugsmes nodrošināšanai, tādēļ šai jābūt galvenajai prioritātei mūsu dienaskārtībā,” norāda V.Dombrovskis.

„Vēlos pateikties par plašo atbalstu, ko pēdējo nedēļu laikā esmu saņēmis no citu valstu kolēģiem un aicinu apvienot spēkus Ž.K.Junkera kandidatūras atbalstam, lai ETP arī turpmāk varētu uzņemties atbildību par EK darba veidošanu atbilstoši iedzīvotāju, tostarp, arī Baltijas valstu vēlētāju izvirzītajām prioritātēm”, uzskata V.Dombrovskis.

Kā ziņots iepriekš, šodien un rīt Īrijas galvaspilsētā Dublinā notiek ETP kongress, kurā plānots izvirzīt kandidātu EK prezidenta amatam, kā arī lemt par virkni citiem svarīgiem jautājumiem.

Valdis Dombrovskis, bijušais LR ministru prezidents