Didzis Šmits apšauba e-Saeimas likumību

Lemjot par ierobežojumiem, valstī bija septiņi no 13 ministriem – šāda situācija nav normāla, intervijā “Neatkarīgajai” sacīja Saeimas deputāts Didzis Šmits.

“Dienā, kad bija jālemj par ierobežojumiem vai jāpieņem jebkāds cits lēmums, no 13 ministriem valstī bija septiņi. Ja kādam tas liekas normāli un viņi paši nesaprot, ka tā nav, tad kādam tas bija jāpasaka, ko viņi par to domā. Šinī gadījumā parlamentam. Mēs runājam par premjera atbildību, jo viņš saskaņo atvaļinājumus. Protams, tā ir opozīcijas attieksmes paušana par premjerministru un valdību. Ministriem no pirmās dienas bija jāstrādā 24 stundu režīmā. Ja tā būtu bijis, mēs nebūtu nokavējuši nopirkt vakcīnas un valdība būtu ieguvusi sabiedrības uzticību. Es domāju, ka arī vakcinācijas līmenis būtu pilnīgi cits, jo pašlaik esam absurdā situācijā, ka liela daļa nevakcinējas, protestējot pret Ministru kabineta lēmumiem,” uzsvēra Šmits.

Pēc viņa teiktā, šī krīze būtu brīdis, kad atteikties no striktā nodalījuma starp pozīciju un opozīciju un ieklausīties ikvienā, kas noteiktajā jautājumā saprot labāk: “Protams, man nav medicīniskās izglītības, mums Saeimā ir citi tādi, bet ekonomikas jautājumos man būtu ko teikt. Bet mēs nevienu mirkli, pat dziļākajā krīzē neatsakāmies no pieejas, ka visu no opozīcijas nākušo noraidām automātiski.”

Savukārt runājot par to, ka Saeima atkal atgriezusies attālinātā darba režīmā, viņš pauda uzskatu, ka nepastāv attālināta Saeima.

“Mani ievēlēja Saeimā, nevis e-Saeimā. Kad būs legalizēta e-Saeima, tad pie šī jautājuma varēsim atgriezties, bet lēmums par attālinātajām sēdēm tika pieņemts jau attālinātā sēdē. Tādēļ, lai es varētu par šo jautājumu runāt, man būtu jāatzīst e-Saeimas likumība. Turklāt nav nekādu skaidru principu, kad Saeimai jāsanāk attālināti. Sauss fakts: e-Saeima darbojās arī šovasar, kad kumulatīvais rādītājs augustā bija 50 cilvēki, pie 200 gadījumiem bija klātienē un tagad atkal ir attālināti. Kāds šim ir pamatojums?” uzsvēra politiķis.

Foto: Saeimas kanceleja