Daudze: Latvijai un Slovēnijai ir liels un neizmantots ekonomiskās sadarbības potenciāls

Lai arī Latvijas un Slovēnijas politiskā sadarbība ir ļoti laba, valstīm ir liels un neizmantots ekonomiskās sadarbības potenciāls, šodien pēc tikšanās ar Slovēnijas Nacionālās asamblejas prezidentu Pavelu Gantaru sacīja Saeimas priekšsēdētājs Gundars Daudze (ZZS).

Kā potenciālās sadarbības jomas ekonomikā Daudze minēja tūrismu, sadarbību farmācijas rūpniecībā un stikla šķiedras ražošanā.

“Ir ļoti labs politiskais fons, lai tālāk strādātu,” uzsvēra Daudze, norādot, ka tieši ekonomiskā krīze, no kuras nav izvairījusies arī Slovēnija, ir arī iespēju laiks.

Slovēnijas Nacionālās asamblejas prezidents sacīja, ka abu valstu starpā valda lieliskas politiskās attiecības, bet tieši ekonomiskajā jomā vēl esot daudz darba.

Pēc viņa domām, tā kā abas valstis ir Eiropas Savienībā, tas ir labs pamats attīstīt ekonomisko sadarbību.

Gantars minēja, ka daudzi slovēņi nemaz nezina, cik skaista ir Rīga un Latvija, tādēļ sadarbībai tūrismā esot lielas iespējas.

Slovēnijas Nacionālās asamblejas prezidents ielūdza Daudzi vizītē uz Slovēniju. Iepriekšējā abu valstu parlamentu priekšsēdētāju tikšanās notikusi pirms desmit gadiem.

Avots: NRA.lv