Daļa Turcijas produkti līdz gada beigām varētu atgriezties Krievijas tirgū

Abu valstu savstarpējām attiecībām uzlabojoties, Krievija līdz gada beigām varētu atļaut dažu Turcijas augļu un dārzeņu importu, bet pats pārtikas embargo atcelšanas process būs pakāpenisks.

Tā paziņojis Krievijas ekonomikas ministrs Aleksejs Uļukajevs.

“Mēs gatavojamies pārtikas embargo pakāpeniskai atcelšanai. Mēs esam gatavi konkrētiem priekšlikumiem par embargo atcelšanu dažām lauksaimniecības precēm. Ne visi no tiem, bet daži, varētu tik atcelti pirms gada beigām,” svētdien žurnālistiem sacīja Uļukajevs.

Turcijas un Krievijas lauksaimniecības komitejas tikās aprīlī, lai atjaunotu attiecības abu valstu attiecības.

Komentējot zaudējumus, kurus Turcijas lauksaimnieki cieta sankciju periodā, pārtikas ministrs Faruks Čeliks norādīja, ka ne tikai Turcijas zemnieki cieta zaudējumus, bet arī Krievijas patērētāji.

“Abu valstu līderi (Turcijas prezidents Redžeps Tajjips Erdogans un Krievijas prezidents Vladimirs Putins) atklāti deklarēja nepieciešamību atcelt pārtikas embargo gan tiekoties Sanktpēterburgā, gan G20 sanāksmēs,” sacīja Čeliks.

“Mēs esam par to, lai tiktu sperts pirmais solis, un uzskatam, ka šis jautājums tiks noslēgts pavisam drīz,” pauda ministrs.

Pašlaik pārtikas embargo aizliegums, kas stājās spēkā no 1.janvāra, attiecas uz tādiem Turcijas produktiem kā tomāti, gurķi, ziedkāposti, brokoļi, sīpoli, vīnogas, apelsīni, mandarīni, āboli, bumbieri, aprikozes, persiki un nektarīni, plūmes, meža zemenes un zemenes, kā arī saldētiem mājputnu produktiem, svaigām krustnagliņām un sāli.

Foto:Unsplash//https://pixabay.com/en/users/Unsplash-242387//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/