Cūkgaļas cenas varētu kristies

Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centra vadītāja Inguna Gulbe norāda, ka Āfrikas cūku mēra uzliesmojums varētu būtiski ietekmēt cūkgaļas cenas. Tā, iespējams, kļūšot daudz lētāka, tomēr viņa apšauba, ka cilvēki steigs iegādāties cūkgaļu, ņemot vērā psiholoģiskos aspektus.

Tā kā Latgalē pašlaik izplatās Āfrikas cūku mēris, audzētājiem tas sagādā nopietnas problēmas, un viņi būs gatavi pārdot gaļu par jebkādu cenu.

Gulbe uzsver, ka cenu kritums gaidāms tad, ja bīstamā vīrusa izplatība attīstīsies Baltijas valstīs un tuvākajos reģionos.

Tā kā pašlaik ir problēmas ar gaļas eksportu, audzētāji noteikti vēlēsies gaļu pārdot vietējā tirgū, bet tā kā cilvēkiem netīk pirkt slimu dzīvnieku gaļu, tad audzētājiem būs savas cenas jānolaiž īpaši zemu.

Taču Latvijas Ārstu biedrības prezidents mierina, ka cūkgaļu uzturā var lietot droši, jo tā inficēties ar cūku mēri nav iespējams, turklāt šis vīruss cilvēkiem nav bīstams. Apinis ierosina gaļu pārstrādāt desās un gaļas konservos, jo tā var būt pilnīgi drošs par to, ka infekcija gaļā vairs nepastāv.

Svarīgu lēmumu saistībā ar cūku mēri 3. jūlijā pieņēma Saeima, izsludinot ārkārtas situāciju Āfrikas cūku mēra skartajā teritorijā. Rīkojumā noteikta ārkārtas situācijas stāvokļa saglabāšana no 2. jūlija līdz 1.oktobrim astoņos Latgales novados un vairākos pagastos.