Ciprs pārliecināts, ka Grieķijas vienošanās ar aizdevējiem ir tuvu

Grieķija ir pavisam tuvu, lai vienoties ar aizdevējiem par miljardu eiro glābšanas programmu, norādījis Grieķijas premjerministrs Aleksis Ciprs.

“Mēs esam tuvu, lai noslēgtu vienošanos ar aizdevējiem. Neskatoties uz grūtībām, ar kurām mēs saskaramies, mēs ceram, ka līdz ar šo līgumu beigsies nenoteiktība par Grieķijas nākotni,” sacīja Ciprs.

Abas puses ir pauduši pārliecību, ka vienošanās ir iespējama un kā norāda Eiropas Komisijas (EK) vadītājs Žans Klods Junkers, sarunas ir apmierinošas un vienošanās ir iespējams noslēgt jau šajā mēnesī, vēlams pirms 20. datuma.

“Sarunas norit samērā gludi. Līdz šim abas puses sūta salīdzinoši optimistiskus signālus, taču tā ir tikai norāde, jo darījums nav kaut kas par sevi pašsaprotams,” norādījis analītiķis Manos Giakoumis.

Jau vēstīts, ka jūlijā Eiropas Savienības (ES) pārstāvji un Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) kreditori ieradušies Atēnās lai nekavējoties sāktu sarunas ar Grieķijas valdību par jaunu finansiālu atbalstu.

Grieķijas parlaments apstiprināja otro politikas izmaiņu paketi, ko valsts kreditori bija pieprasījuši pieņemt pirms detalizētāku sarunu sākšanās par 86 miljardu eiro glābšanas programmu.

Tikmēr grūtības piedzīvojusi Atēnu fondu biržā, kurās akciju vērtība nedēļas sākumā nokritās par gandrīz 23 procentiem pēc tam, kad pirmdien atsāka darbību pēc piecu nedēļu pārtraukuma.