Četri kuģi pārkāpuši Ziemeļkorejas sankcijas; tiem liedz piestāt visās pasaules ostās

Apvienoto Nāciju organizācija ieviesusi aizliegumu pasaules valstu ostās uzņemt četrus kuģus, kuri pārkāpuši Ziemeļkorejai noteiktās sankcijas.

Kā paziņojis ANO Drošības padomes Ziemeļkorejas sankciju komitejas koordinators Hjū Grifitss, aizliegums attiecas uz četriem kuģiem, kuri nav ņēmuši vērā Ziemeļkorejai iepriekš noteiktās sankcijas.

Uz šiem kuģiem atrastas aizliegtas preces. Saskaņā ar ANO avotu, uz kuģiem atrastas akmeņogles, jūras veltes un dzelzsrūda. Šo preču importu no Ziemeļkorejas aizliedz augustā pieņemtā ANO sankciju rezolūcija.

Sankcijas piemērotas kuģiem “Petrel 8”, “Hao Fan 6”, “Tong San 2” un “Jie Shun”.

Kā ziņots, jaunākās ANO sankcijas paredz aizliegumu importēt Ziemeļkorejas tekstilizstrādājumus, piegādāt tai dabasgāzi, nosaka griestus pārstrādāto naftas produktu piegādēm un ierobežo naftas piegādi pašreizējā apjomā. Tāpat aizliegts izsniegt jaunas darba vīzas ziemeļkorejiešu viesstrādnieku nodarbināšanai, kā arī aicināts valstīm ziņot par datumu, kad Ziemeļkorejas viesstrādnieki vairs netiks nodarbināti.

Sankcijas ietver arī kuģu pārmeklēšanu, ja pastāv aizdomas, ka tie transportē kravu, ko aizliegušas Apvienotās Nācijas. Tomēr vispirms ir jāgūst kuģa karoga valsts piekrišana. Sākotnējais rezolūcijas projekts paredzēja šādu kuģu pārmeklēšanu ar spēku, tomēr turpmāko sarunu gaitā šī prasība tika atmesta.

Kopš Ziemeļkoreja 2006.gadā pirmo reizi veica atombumbas izmēģinājumu, šī ir jau astotā reize, kad tai piemērotas sankcijas.

Foto: Anestiev/https://pixabay.com/en/users/Anestiev-2736923/https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/