Centrāltirgū zemeņu pārbagātība

Ieejot Rīgas Centrāltirgus atklātajā laukumā, šobrīd tur dominējošā ir patīkamā zemeņu smarža. Šīs ogas rotā aptuveni katru ceturto tirdzniecības stendu. Tām ir kārdinošs aromāts un izskats, tāpēc nav pārsteigums, ka visvairāk pircēju rosās pie zemeņu pārdevējiem. Zemeņu cena Centrāltirgū ir, sākot no 80 centiem kilogramā.

Protams, baudāma jau šā gada pirmā Latvijas zemeņu raža – vietējās ogas ir nopērkamas no 6 līdz 12 eiro kilogramā. Savukārt ieceļotājām no Polijas un tālākām zemēm cena ir no 80 centiem līdz 3 eiro kilogramā. Otra top prece Centrāltirgū patlaban ir saldie ķirši. Tie maksā no 4,50 līdz 7 eiro kilogramā. Dažos tirdzniecības stendos nopērkamas jau pirmās avenes (1,80 kastīte, nepilni 200 grami) un mellenes (15 eiro kilogramā). Tiesa gan, ogu izcelsmes valsts nav Latvija.

Taču virkne citu produktu jau izauguši vietējo zemnieku saimniecībās un atvesti Rīgas kundēm. Piemēram, rabarberi maksā ap 1,50 kilogramā, jaunie kartupeļi maksā no 1,20 līdz 2 eiro kilogramā, pagājušā gada raža – 30 līdz 40 centu kilogramā. Bet ievesto jauno kartupeļu ražas cena ir par vienu eiro. Gurķi maksā, sākot no 50 centiem kilogramā (nestandarta izmērs), līdz 1,50 eiro, tomāti nopērkami, sākot no 70 centiem, līdz 3 eiro. Zirņi maksā 80 vai 90 centu (100 gramu), sviesta pupas – 4 vai 4,50 eiro kilogramā. Jaunos sīpolus var iegādāties par 1,80 līdz 2 eiro kilogramā. Burkāni maksā aptuveni vienu eiro kilogramā, kāposti – viens līdz 1,20 eiro, ziedkāposti – 1,50 līdz 2 eiro kilogramā, kabači – 1,80 līdz 2 eiro, sarkanās bietes – ap 70 centiem kilogramā. Bagātīgs arī dažādu zaļumu sortiments – tie kilogramā maksā dažus desmitus centu.

Centrāltirgū arī jaušama Vasaras saulgriežu tuvošanās – tiek tirgoti krāšņi pušķi, kas veidoti no Latvijas pļavu puķēm. Piemēram, margrietiņu pušķis nopērkams par 80 centiem, rudzupuķes – aptuveni viens eiro (cena atkarīga, cik pilnīgs pušķis izveidots).

Lai informētu avīzes lasītājus par jaunāko piedāvājumu un cenu izmaiņām Rīgas Centrāltirgū, turpmākās nedēļas katru ceturtdienu NRA.lv būs lasāma aktuālākā informācija par tirgotāju sarūpētajām dārza un meža veltēm Centrāltirgus apmeklētājiem.

Zane Kārkla

Foto:Couler/https://pixabay.com/en/users/Couleur-1195798//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/