Centrāltirgū jau baravikas

Baravikas ir vienas no iecienītākajām ēdamajām sēnēm Latvijā. Šīs meža veltes jau nopērkamas Rīgas Centrāltirgū. Šonedēļ kā jaunums minamas arī plūmes, vēsta NRA.lv.

Baraviku tirgotāju skaits gana liels – vismaz desmit tirdzniecības vietās šīs sēnes ir nopērkamas. Kilogramā tās maksā 15-20 eiro. Tirgotāji pircējam ir ar mieru sēnes pārgriezt, lai klients būtu pavisam drošs, ka baravikas ir šīs cenas vērtas un sēnes nav tārpainas. Protams, kā jau tirgū iespējams arī pakaulēties un īstam pircējam pārdevēji ir ar mieru arī nedaudz cenu pazemināt. Jau kādu laiku Centrāltirgū tiek tirgotas arī gailenes. Tās maksā 8 eiro kilogramā vai 2,50 līdz 4 eiro litrā.

Arī šonedēļ turpina sarukt cena ķiršiem – kilogramā tie nopērkami, sākot no viena eiro, cenu griesti ir 3 eiro. Avenes var iegādāties no 1,80 līdz 2,30 par kastīti (500 gramu) vai par 4 eiro kilogramā, zemenes maksā no 1,50 līdz 4,50 eiro, jāņogas – 2 eiro, ērkšķogas – 2 līdz 2,50 eiro, mellenes – 2 vai 3 eiro litrā, lielogu mellenes – 6 līdz 8 eiro kilogramā. Ļoti bagātīgs ir upeņu piedāvājums, un jāteic, arī interese par šīm ogām ir liela – dažviet veidojas pat rindas. Upenes maksā no 1,40 līdz 1,80 eiro, bet plūmes – 1,50 (šobrīd tās gan iespējams iegādāties tik vienā tirdzniecības stendā Centrāltirgus atklātajā laukumā).

Centrāltirgū plašā klāstā arī citi lauku labumi. Gurķus var iegādāties, sākot no 80 centiem līdz 1,20 eiro, tomāti maksā no 80 centiem līdz 3 eiro kilogramā, cūku pupas no viena līdz 1,50 eiro, sviesta pupas – no 1,80 līdz 2 eiro, burkāni no 80 centiem līdz vienam eiro par buntīti. Cena kāpostiem ir robežās no 50 centiem līdz 70 centiem, ziedkāpostiem no 1,50 līdz 2 eiro, kabačiem no 60 līdz 80 centu kilogramā. Kartupeļi maksā no 40 līdz 80 centiem kilogramā, sīpoli – ap 1,50 eiro (jaunie), bietes no viena līdz 1,20 eiro.

Dažādi pašmāju saražotie pārtikas produkti, protams, atrodami arī Centrāltirgus paviljonos. Piemēram, ieejot Gaļas paviljonā, ar kārdinošu stendu piesaista gaļas nams Delikat’s. Zīmols tiek pozicionēts kā dabisku produktu ražotājs. Piemēram, dabiskā aknu desa ar sēnēm maksā piecus eiro kilogramā. Delikat’s stendā var iegādāties cīsiņus un sardeles, tostarp arī no tītara gaļas, kas maksā 6,60 eiro kilogramā. Dažādu veidu desas maksā, sākot no 4,90 eiro. Plašā izvēlē kūpinājumi. Pārdevēja stāsta, ka klientu gaumes ir dažādas – vieni priekšroku dod visas gaļas produkcijai, citi cūkgaļai vai tītaram. Katrā ziņā Delikat’s stendā būs, no kā izvēlēties.

Zane Kārkla

Foto:arnaudroller/https://pixabay.com/en/users/arnaudroller-1537956//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/