Čehijā noteikta prasība valkāt sejas maskas publiskās iekštelpās

Ņemot vērā to, ka strauji pieaudzis inficēšanas gadījumu skaits ar Covid-19, Čehijā noteikta prasība valkāt sejas maskas publiskās iekštelpās.

Čehijas Veselības ministrija ceturdien paziņojusi par 1382 jauniem koronavīrusa gadījumiem, kas ir līdz šim lielākais diennaktī saslimušo skaits. Tieši tas ir licis varas iestādēm noteikt stingrākas sejas maskas prasības.

Tas nozīmē, ka no šodienas sejas maskas jālieto visās publiskās iestādēs un uzņēmumos, kā arī izglītības iestādēs, kur šī prasība jāievēro vienīgi koplietošanas telpā. Maskas būs jāvelkā arī tirdzniecības centros un pasta nodaļās.

Jau sākot ar 1. septembrī valstī atjaunota prasība sejas maskas izmantot sabiedriskajā transportā, taksometros un lidostās.

Jāatzīmē, ka Čehija bija viena no pirmajām valstīm Eiropā, kas vasarā atviegloja ierobežojumus, atceļot sejas maskas pienākumu, atjaunojot visus pakalpojumus, tostarp klubus un diskotēkas, un paaugstinot publisko pasākumu apmeklējumu ierobežojumus līdz tūkstošiem.

Kopējais Covid-19 gadījumu skaits Čehijā pieaudzis līdz 32 500. Valsts līdz šim ir ziņojusi par 448 nāves gadījumiem, kas saistīti ar COVID-19 – jauno koronavīrusu izraisīto slimību