Budžeta veidošana vērtējama kā neprofesionāla, uzskata Sudraba

Kopumā budžeta veidošana vērtējama kā neprofesionāla, trešdien intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja opozīcijas politiķe Inguna Sudraba (NSL).

“Man ir grūti spriest par budžeta veidošanas procesu, jo opozīcija nekādā veidā tajā nav iesaistīta. Tad kad finanšu ministrija, ministru kabinets organizē diskusijas vai iepazīstina ar makroekonomisko redzējumu, tas ir slēptais pasākums, kurā opozīcijas pārstāvji netiek pieaicināti,” sacīja Sudraba, norādot, ka, ja budžeta veidošanas process būs līdzīgs pērnā gada, kad priekšā tiek nolikts jau gatavs dokuments, tad būs grūti spriests par tā kvalitāti, taču kopumā radies iespaids, ka budžeta veidošana ir neprofesionāla.

Sudraba norādīja, ka budžetā ir daudz lieku tēriņu, par ko liecina biežās budžeta pārdales un prioritātes maiņas.

Savukārt valdību opozīcijas politiķe kritizēja par to, ka tai neesot programmas, kas aktivizētu ekonomisko darbību Latvijā:“Laikā, kad virkne uzņēmumi turpina savu darbību slēgt, jo tiem nav noieta tirgus, neseko valdības rīcība, lai gan šim atbalstam būtu jābūt,” norādīja Sudraba.

Jau vēstīts, ka nākamā gada valsts budžetā ministrijas un valsts iestādes jaunām politikas iniciatīvām prasa 546,864 miljonus eiro. Savukārt 2017.gadā ministriju pieprasījums ir 781,684 miljonu eiro apmērā, bet 2018.gadā tas sasniedz jau 1,154 miljardus eiro.