Britu parlaments balsos par “Brexit” atlikšanu

Pēc ilgām debatēm, Lielbritānijas parlaments trešdien atbalstīja priekšlikumu, kas noraida iespēju Apvienotajai Karalistei no Eiropas Savienības (ES) izstāties bez vienošanās. Tas nozīmē, ka Lielbritānijas parlamenta deputātiem šodien vajadzēs balsot par to, vai lūgt ES pagarināt izstāšanās termiņu no bloka, kas šobrīd ir paredzēta 29. martā.

Pēc ilgām debatēm trešdien britu parlaments atbalstīja Karolīnas Spelmanes iesniegtus grozījumus, kas paredzēja noteikt, ka Lielbritānija nekādā gadījumā ES nevar atstāt, ja netiks panākta vienošanās.

Pret bezvienošanās “Brexit” ar šādiem grozījumiem nobalsoja 312 deputāti, bet par šādu iespēju bija 308 deputāti.

Savukārt šodien, 14. martā, britu parlamentāriešiem vajadzēs balsot par to, vai atlikt “Brexit” procesu. Lielbritānija varētu lūgt īsu, tehnisku izstāšanās perioda pagarinājumu. Savukārt, ja nāksies prasīt garāku periodu – paredzams, ka izstāšanās tiktu atlikta līdz 30.jūnijam, ja “Brexit” vienošanās tiktu beidzot apstiprināta.

Tāpat nav izslēgts, ka Eiropas Parlamenta vēlēšanas, kas paredzētas maija beigās, varētu tikt sarīkotas arī Lielbritānijā.

Ja Lielbritānijas parlaments tomēr izšķirsies par “Brexit” atlikšanu, tam vēl nepieciešama visu pārējo 27 ES dalībvalstu piekrišana.

Foto:Number10/https://www.flickr.com/photos/number10gov//https://creativecommon