Brexit sarunas: Lielbritānija neplāno atteiksies no Gibraltāra bez tā piekrišanas

Eiropas Savienības (ES) amatpersonas iekļāvušas Lielbritānijai piederošā Gibraltāra jautājumu “Brexit” sarunās. Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja gan sola, ka Lielbritānija neatteiksies no Gibraltāra bez šīs britu aizjūras teritorijas iedzīvotāju piekrišanas.

Spānijas valdība vēlas atgūt suverenitāti pār šo teritoriju. Savukārt britu valdības vadītāja Terēza Meja norāda, ka arī turpmāk aizstāvēs šīs aizjūras teritorijas intereses.

“Mēs nekad nepiekritīsim izkārtojumam, kas paredz Gibraltāra iedzīvotāju nonākšanu zem citas valsts suverenitātes pretēji viņu brīvi un demokrātiski paustai gribai,” pauda premjere.

Tam, lai Eiropas Savienības un Lielbritānijas tirdzniecības vienošanās tiktu attiecināta arī uz Gibraltāru, būs jāpanāk arī Madrides piekrišana, brīdinājusi ES. ES pārstāvji informē, ka oficiālajai Madridei būs veto tiesības jautājumā par tirdzniecības līguma attiecināšanu uz šo teritoriju pēc “Brexit” procesa beigām.

Mēs nekad nepiekritīsim izkārtojumam, kas paredz Gibraltāra iedzīvotāju nonākšanu zem citas valsts suverenitātes pretēji viņu brīvi un demokrātiski paustai gribai,» Gibraltāra galvenajam ministram Fabianam Pikardo sacīja premjere.

Tam, lai Eiropas Savienības (ES) un Lielbritānijas tirdzniecības vienošanās tiktu attiecināta arī uz Gibraltāru, būs jāpanāk arī Madrides piekrišana, brīdinājusi ES.

Gibraltārs vēlāk paziņoja, ka vēlas vēl vienu referendumu par to, vai Lielbritānijai vajadzētu atstāt Eiropas Savienību (ES), ņemot vērā to, ka 96% Gibraltāra vēlētāju atbalstīja palikšanu ES.

Foto:lonepige/https://pixabay.com/en/users/lonepige-185414//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/