Brexit: Ceļojot uz Eiropu, britiem var nākties maksāt par vīzām

Līdz ar Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības, britiem var nākties maksāt par vīzām, lai ceļotu uz Eiropas valstīm.

Lielbritānijas iekšlietu ministre Ambera Rada pirmdien paziņoja, ka Lielbritānija izskata iespēju ar darba atļauju palīdzību kontrolēt imigrāciju no Eiropas Savienības dalībvalstīm. Taču esot arī jārēķinās, ka Eiropa var atbildēt ar vīzu sistēmas atjaunošanu, kas nozīmētu, ka britiem par Eiropas valstu vīzām varētu būt jāmaksā pat 50 britu mārciņas.

“Tas nebūtu vēlams, taču šāda iespēja netiek izslēgta,” pauda Rada.

Vienlaikus viņa atklāja, ka tādā gadījumā, Lielbritānija varētu atbildēt ar vīzu maksas ieviešanu par ieceļošanu savā valstī.

Tāpat briti arī apsvēruši iespēju ieviest tā dēvēto punktu sistēmu. Tā paredz iespēju ārvalstniekiem pieprasīt uzturēšanās atļauju, ja viņi ir vēlami valstī un atbilst noteiktiem kritērijiem.

Jau vēstīts, ka Eiropas Parlamenta (EP) deputāti 28.jūlijā, mudināja Lielbritāniju nekavējoties īstenot iedzīvotāju vairākuma izteikto gribu, oficiāli izstājoties no Eiropas Savienības (ES).

Eiropas Parlamenta rezolūcijā, par kuru nobalsoja 395, bet pret– 200 deputāti, norādīts, ka Lielbritānijas iedzīvotāji pauduši savu gribu un tā ir pilnībā jārespektē, uzsākot nekavējoties izstāšanās procesu.

EP aicina Lielbritānijas valdību ievērot cilvēku demokrātiski pieņemto lēmumu, sākot nekavējoties īstenot izstāšanās procedūru, proti, īstenojot līguma par ES 50.pantu, lai pēc iespējas ātrāk varētu sākt izstāšanās sarunas.

Neskatoties uz to, tiek pieļauts, ka sarunas par Lielbritānijas izstāšanos no ES varētu tikt atliktas līdz nākamā gada rudenim, jo jaunā Lielbritānijas premjere Terēza Meja un viņas jaunizveidotās ministrijas, kas būs atbildības par sarunu vešanu ar Briseli, nebūs gatavas.

Foto:PublicDomainPictures/https://pixabay.com/en/users/PublicDomainPictures-14//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/