Bijušais NBS komandieris: “Vagner” grupa uz Baltkrieviju ir nosūtīta ar kādu mērķi

“Vagner” mērķis noteikti ir ko darīt uz mūsu robežām, LTV raidījumā “Rīta panorāma” sacīja bijušais Latvijas Nacionālo bruņoto spēku komandieris Juris Maklakovs.

“”Vagner” grupa tika nosūtīta uz Baltkrieviju noteikti ar kaut kādu mērķi. Tas bija kā izpirkuma cena par to, ko Prigožins ir veicis ar savu grupējumu Krievijā. [..] Baltkrievijas mērķis ir darīt kaut ko uz mūsu robežām, tāpēc mums ir jābūt gataviem, ar to es domāju trīs Baltijas valstis un Poliju,” sacīja Maklakovs.

“Es gribu mierināt, ka tiešām ar to pietiek,” vaicāts, vai mūsu drošībai pietiek ar reģionā esošo NATO spēku klātbūtni, sacīja Maklakovs.

Vienlaikus viņš pauda, ka “es nedomāju, ka šīs darbības [uz Baltkrievijas robežas] būs tik spēcīgas. Tās būs testēšanas, pārbaudes, traucēšana robežsargu darbībai.”

Savukārt runājot par situāciju Ukrainā, viņš pauda, ka šobrīd ir daudz traucējošo faktoru, jo [Ukrainai] munīcija, ieroči ir daudzveidīgi, no dažādām valstīm, nav vienota standarta, ir grūti restaurēt, uzturēt šos ieročus: “Ir arī citas problēmas ar loģistiku, bet tās visas ir pārvaramas.”

“r grūti paredzēt ukraiņu plānus, un tas ir pareizi. Mums viņi nav jāzina. Taču mēs noteikti redzēsim. Par to liecina arī nesenā ukraiņu aizsardzības ministrijas informācija par to, ka viņi plāno diezgan spēcīgus pretuzbrukuma rezultātus panākt līdz nākamā gada vasarai, pat arī atbrīvot šīs ieņemtās teritorijas,” sacīja militārais eksperts.

Foto: Valsts kanceleja