Bergmanis: Piesakoties brīvprātīgi, karavīrs saņems divreiz lielāku ikmēneša kompensāciju par iesauktajiem karavīriem

Šodien ir pēdējā diena, kad jaunieši var brīvprātīgi pieteikties trešajam valsts aizsardzības dienesta iesaukumam, LTV raidījumā “Rīta Panorāma” norādīja Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Raimonds Bergmanis (AS).

“400 ir pieteikušies, mums vajag 480 – pilnīgi loģiski, kas tas noteikti būs. Šodien vēl ir laiks, un es tiešām gribu atgādināt, ka viena no būtiskajām atšķirībām ir tas, ka, ja tu piesakies brīvprātīgi, tu vari izvēlēties, kur tu gribi dienēt un saņem lielāku atalgojumu,” norādīja Bergmanis.

Bergmanis norādīja, ka piesakoties brīvprātīgi, karavīrs saņems ikmēneša kompensāciju 600 eiro apmērā, kas būs divreiz lielāka par kompensāciju iesauktajiem karavīriem, kuri saņems 300 eiro mēnesī. Savukārt, dienestu pabeidzot, tiks izmaksāta papildus kompensācija 1100 eiro apmērā.

Tāpat tiem, kas būs pieteikušies brīvprātīgi un pabeiguši valsts aizsardzības dienestu, būs iespēja iegūt bezmaksas koledžas līmeņa profesionālo augstāko izglītību vai bakalaura līmeņa augstāko izglītību valsts koledžā vai augstskolā, ja atbildīs augstskolas un studiju programmas uzņemšanas noteikumiem.

Runājot par vidi, kurā jauniešiem būs jāaizvada dienests, tā ir mainījusies. Ādažu bāzē ir mūsdienīgi dzīves apstākļi, tehnoloģijas.

“Tā vide ir ļoti būtiska, un tāda, kāda bija Ādažu bāze iepriekš, un tāda, kāda tā ir tagad – ar mūsdienīgiem dzīves apstākļiem, tehnoloģijām, protams, ka ir jāpaiet arī kādam laikam, lai tā jaunākā sabiedrības daļa, uz ko tas attiektos, to saprastu,” piebilda politiķis.

Aizsardzības ministrija aicina jauniešus vecumā no 18 līdz 27 gadiem līdz šodienas, 1. decembra, pulksten 23.59 pieteikties valsts aizsardzības dienesta 2024. gada jūlija iesaukumam, elektroniski aizpildot pieteikumu anketu vienotajā rekrutēšanas platformā www.klustikaravirs.lv.

Foto: Latvijas armija