Belēvičs: pašlaik nav pamata vērsties prokuratūrā par Stradiņa būvniecību

Uz doto brīdi nav pamata vērsties prokuratūrā saistībā ar Paula Stradiņa slimnīcās jaunā korpusa būvniecības problēmām, ceturtdien intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja veselības ministrs Guntis Belēvičs.

Belēvičs intervijā atzina, ka jaunā kompleksa būvniecības projekts nav bijis pietiekami labi uzraudzīts, taču uz šo brīdi viņš neredzot pamatu griezties prokuratūrā: “Ja zina visu to vēsturi, kā tika slēgti līgumi un sākta būvniecība, tad jājautā par ko vērsties prokuratūra,” norādīja ministrs.

Belēvičs atgādināja, ka kopš projekta sākšanas mainījusies vadība, taču vienīgā amatpersona, kas visilgāk strādāja ar projektu ir līdzšinējais Veselības ministrijas valsts sekretārs Rinalds Muciņš, kuram, pēc ministru domām, tad arī vajadzētu uzņemties atbildību.

Savukārt iepriekšējās Stradiņu slimnīcas vadītājam Dinam Šmitam Belēvičs pārmeta vairāk kā gadu ilgušo nespēju vienoties ar būvniekiem par lietus kolektora izbūvi.

Pārmetumus ministrs veltīja arī valdei, kas slēdza līgumu, zinot, ka būvniecībai pietrūkst finansējums 7 miljonu eiro apmērā.

“Stradiņu slimnīcas korpusa būvniecībai piešķirti papildus 16 miljoni eiro no valdības puses, no kuriem astoņi miljoni tiks ieguldīti slimnīcas aprīkošanai, ” sacīja ministrs, vienlaikus piebilstot, ka slimnīcai pašai vajadzēs ieguldīt 5 miljonus no saviem līdzekļiem.

Jau vēstīts, ka būvnieku nolaidības dēļ daļa jaunā Stradiņu slimnīcas korpusa būs jānojauc un jāceļ no jauna. Kā norāda Ministru prezidenta Laimdota Straujumus, zaudējumus par nekvalitatīvajiem darbiem Stradiņa slimnīcas jaunā korpusa būvniecībā segs paši būvnieki.