Aviokompānija “airBaltic” investora meklējumi turpinās

Lai arī iepriekšējie Latvijas nacionālās aviokompānijas “airBaltic” stratēģiskā investora meklējumi cietuši neveiksmi, stratēģiskais investors joprojām tiek meklēts, šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” apliecināja “airBaltic” izpilddirektors Martins Gauss.

Pēc viņa šobrīd, ir nolīgta Ņujorkas investīciju banka “Greenhill & Co”, kas pašlaik pēta tirgu. “Ja kāds vēlas ieguldīt šajā papildus 30 jaunu lidmašīnu iegādē, tad mēs piesaistīsim šo investoru,” skaidroja Gauss.

Pagaidām viņš gan nenorādīja, vai investors jau atrasts.

Iemesls investoru piesaistei ir nodrošināt lidmašīnu flotes nomaiņas finansējumu, kā arī turpināt uzlabot lidsabiedrības kapitāla struktūru. Lai gan “airBaltic” biznesa plānā “Horizon 2021” ir iekļauta papildu kapitāla piesaiste 50 miljonu eiro apmērā, investīcijas no valsts tas prasīt negrasās.

Saskaņā ar Gausa teikto, pērn “airBaltic” ieņēmumi bija vairāk nekā 400 miljoni eiro, un, kā liecina informācija “airBaltic” mājaslapā, tas ir pieaugums par 18% salīdzinājumā ar 2017.gadu. Lidsabiedrības peļņa pērn sasniegusi 5,4 miljonus eiro.

“airBaltic” nodrošina tiešos lidojumus no Rīgas uz vairāk nekā 70 galamērķiem, piedāvājot savienojumus uz galamērķiem lidsabiedrības maršrutu tīklā Skandināvijā, Eiropā, Krievijā, NVS un Tuvajos Austrumos. “airBaltic” piedāvā tiešos lidojumus arī no Tallinas un Viļņas.

Latvijas valstij pieder 80,05% “airBaltic” akciju, bet finanšu investoram, Dānijas uzņēmējam Larsam Tūsenam piederošajam “Aircraft Leasing 1” – gandrīz 20% akciju.

Foto: airBaltic