Augustā rūpniecības produkcijas apjoms samazinājies par 0,2%

Šā gada augustā, salīdzinot ar jūliju, rūpniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās samazinājās par 0,2%, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Tai skaitā ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē kritums par 1,1%, apstrādes rūpniecībā bija pieaugums par 0,1%, savukārt elektroenerģijas un gāzes apgādes nozares produkcijas apjoms palika iepriekšējā mēneša līmenī.

Augustā, salīdzinot ar 2013. gada augustu, rūpniecības produkcijas apjoms pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās samazinājās par 0,4%, tai skaitā ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 5,3% un apstrādes rūpniecībā – par 0,9%. Savukārt pieaugums bija elektroenerģijas un gāzes apgādē – par 3,8%.

Produkcijas apjoma kritums augustā bija iekārtu, mehānismu un darba mašīnu ražošanas nozarē – par 24,9%, apģērbu ražošanas nozarē – par 15,8%, elektrisko iekārtu ražošanas nozarē – par 15,5%, dzērienu ražošanas nozarē – par 14,5% un pārtikas produktu ražošanas nozarē – par 2%. Savukārt produkcijas ražošanas pieaugums bija datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanas nozarē – par 70,2%, automobiļu, piekabju un puspiekabju ražošanas nozarē – par 15,1%, mēbeļu ražošanas nozarē – par 9,4%, koksnes un koka izstrādājumu ražošanā – par 6,1% un gatavo metālizstrādājumu ražošanā, izņemot mašīnas un iekārtas – par 5,9%