Augulis: Vēl nesen budžeta veidošanā sava teikšana tika dota arī opozīcijai

Bija laiks, kad arī opozīcijai tika dota iespēja piedalīties budžeta veidošanā, bet tagad šī iespēja atņemta, “Neatkarīgajai” sacīja Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā strādājošais Uldis Augulis (ZZS).

Runājot par to, ka koalīcija tradicionāli ļoti nelabprāt atbalsta opozīcijas priekšlikumus budžetam, Augulis norādīja, ka normāli būtu, ja tiktu atbalstīti arī opozīcijas priekšlikumi. Turklāt bija laiks, kad arī opozīcijai tika dota iespēja piedalīties budžeta veidošanā.

“Bet politiskā greizsirdība, protams, dara savu. Visdrīzāk, ņemot vērā, ka mums kopš 13. Saeimas sākuma ir jauna politika – ir nepieņemami, ja, nedod dievs, kāds no Jaunās konservatīvās partijas atbalstītu ZZS priekšlikumus, kaut arī mēs jau neiesniedzām kaut kādus pilnīgi nesaprotamus vai muļķīgus priekšlikumus. Turklāt Māra Kučinska valdības laikā mēs no deputātu kvotām centāmies aiziet prom, visu centāmies plānot budžetā, nevis starp pirmo un otro lasījumu mēģināt kaut ko iztamborēt,” sacīja Augulis.

“Svarīgākā pozīcija, protams, ir visi solījumi – veselības aprūpe, izglītība, algu palielināšana. Ņemot vērā visus sadārdzinājumus, kas gaidāmi energoresursu dēļ, tas ir svarīgi. Nedrīkstēja aizmirst arī pašvaldības, uz kuru pleciem uzgulsies energoresursu sadārdzināšanās seku izlīdzināšana. It sevišķi, ja ņem vērā, ka pašvaldībām iedzīvotāju ienākumu nodoklī ieņēmumi pieaugs tikai par trim procentiem. Nedrīkst aizmirst arī OIK, kuru pirms vēlēšanām solīja atcelt jau nākamajā dienā,” runājot par pozīcijām, par kurām koalīcija nedrīkstētu aizmirst, sacīja Augulis.

“Šajā kontekstā noteikti vērtējams būtu jau pieminēto Saeimas deputātu kvotu jautājums, cik tas bija nepieciešami. Protams, katrai organizācijai vai pašvaldībai, kas kaut ko saņems, tas ir svarīgi, bet vai tas ir jādara šajā brīdī. Paskatījos tos priekšlikumus. Visur tās lietas jau vajadzīgas, bet vai tajā brīdī, kad mēs cīnāmies ar kovidu, kad trūkst veselībai, kad ir apsolījumi pedagogiem. Nezinu, varbūt tos divus miljonus varēja labāk un savādāk izmantot,” pauda politiķis.

Foto: Saeimas kanceleja