Atcelta paviljona būve Latvijas dalībai izstādē «World Expo 2015»

Valdība pēc ekonomikas ministrijas (EM) ierosinājuma lēmusi atcelt plānoto paviljona būvniecību Latvijas dalībai starptautiskajā izstādē “Expo Milano 2015″ un nākamā gada sākumā lemt, kā izmantot Latvijai izstādē piešķirto laukumu.

Latvija izstādē plānoja piedalīties ar 600 kvadrātmetru plašu paviljonu ozola formā, taču ņemot vērā dārgās izmaksas un īso sagatavošanos termiņu, ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola atkārtoti vērsās pie valdības ar aicinājumu apturēt Latvijas dalību izstādē. Šodien valdībā EM aicinājums apstiprināts un atcelta plānotā paviljona būvniecība Latvijas dalībai izstādē.

Tāpat EM uzsākusi dienesta pārbaudi par projekta iepirkumu kavēšanu, paredzot, izvērtēt arī abu pretendentu piedāvājumu iespējamo saistību.

Savukārt par iespējamo jauno projektu, ar kuru Latvija piedalīsies izstādē, tiks lemts janvāra vidū.

Jau šorīt LTV raidījumā “Rīta panorāma” ministru prezidente Laimdota Straujuma izteica, ka tiek domāts par to, kādi varētu būt risinājumi, lai Latvijai tomēr savu dalība nebūtu jāaptur.

“Varbūt ir citi risinājumi, lai tajā vietā neatstātu tukšumu, bet demonstrētu citus Latvijas sasniegumus”, intervijā norādīja Straujuma, piedāvājot atteikties no dārgā paviljona ozola formā, tā vietā uzbūvējot vienkāršāku konstrukcijas būvi, demonstrējot Latvijas sasniegumus informācijas tehnoloģijas nozarē.

“Piedalāmies, bet darām to vienkāršāk, neceļot sadārdzinātus objektus”, ierosināja Straujuma.

Kā vēstīts, 2015.gada 1.maijā Itālijā, Milānā, tiks atklāta pasaules lielākā starptautiskā izstāde “World Expo 2015”, kurā Latvija sevi plānoja pieteikt ar vadmotīvu Latvia – Nature inside un kļūt par vienu no 144 izstādes dalībvalstīm.