ASV referendumu par Krimas pievienošanos Krievijai uzskata par neleģitīmu

Kā ceturtdien preses konferencē Romā paziņojis ASV valsts sekretārs Džons Kerijs, izziņotais referendums par Krimas statusu ir uzskatāms par neleģitīmu.

Pēc Džona Kerija domām, šādam referendumam vajadzētu notikt visas Ukrainas teritorijā, jo Krima ir Ukrainas daļa, tāpēc lēmumam par statusa maiņu ir jātiek pieņemtam visas valsts līmenī.

Viņš paskaidroja, ka šāda referenduma rīkošana pārkāpj Ukrainas likumdošanu, starptautiskās tiesības, kā arī ignorē valsts teritoriālo vienotību. Šie iemesli referendumu padara par neleģitīmu, uzskata Kerijs.

Kijevas pārstāvji Krimas izsludināto referendumu ir nosaukuši par nelikumīgu. Savukārt Krievijas Valsts domē ir iesniegts likumprojekts, kas atvieglo jaunu teritoriju pievienošanu Krievijas Federācijai. Šajā likumprojektā par pietiekamu pamatu kādas teritorijas aneksijai tiek atzīta ”tautas gribas izteikšana”, piemēram, referendumā.

Kā ziņots iepriekš, kopš pagājušās piektdienas Krimas pussalu ir okupējuši krievu militārie spēki. Smagi bruņoti karavīri uniformās bez atšķirības zīmēm bloķē visus Krimas stratēģiskos objektus, ieskaitot Ukrainas armijas daļas.

BNA Latvia