ASV gatavojas pastiprināt sankcijas pret Krieviju

Ņemot vērā Krievijas agresiju Austrumukrainā, ASV ir gatava pastiprināt sankcijas pret Maskavu, vēsta ārvalstu mediji.

Pēc Eiropas Savienības (ES) līderu paziņojumiem par iespējamo sankciju pastiprināšu pret Krieviju, arī ASV publiski apliecinājusi, ka ir gatavi darīt vairāk, ja tas būs nepieciešams, lai apstādinātu krīzi Ukrainā.

ASV finanšu ministrs Džeikobs Lū norādīja, ka, gadījumā, ja Krievija neatrisinās konfliktu diplomātiskā veidā, ASV ir gatava pastiprināt sankcijas.

Ministrs atgādināja, ka ASV jau vairākkārt norādījusi, ka ir gatava samazināt sankcijas pret Krieviju, ja Maskava izpildīs Minskas vienošanos nosacījumus.

ES un ASV plāno noteikt papildus ierobežojumus nozarēs, kurās Krievijai visvairāk vajadzīga ārvalstu palīdzība – tehnoloģijas, enerģētikas, aizsardzības un banku nozarēs.

Kā jau ziņots, 12. septembrī spēkā stājās jaunās ES sankcijas pret Krieviju, ņemot vērā tās agresiju Ukrainā. Jaunās sankcijas attiecās uz finanšu tirgiem, ierobežojot to pieeju Krievijas naftas kompānijām, tai skaitā «Rosņeftj», «Transņeftj» un gāzes koncernam «Gazprom».

Tāpat noteikti dažādi finansiāliem ierobežojumi, kas, galvenokārt, skars kapitāltirgus jomu un divejāda lietojuma preču ražotājus. Sankciju sarakstā iekļautas vairākas bankas, tai skaitā ”Rosselkhozbank”, “Sberbank, ”Gazprombank” un VEB.

Uz nenoteiktu laiku pārtraukta arī finanšu ieguldīšana naftas krājumu meklējumos Krievijas arktiskajā reģionā.

ES noteikusi tirdzniecības aizliegumu ar deviņiem aizsardzības uzņēmumiem – ”OAO Almaz Antey”, “OAO NPO Bazalt”JSC Kalashnikov”, “JSC Sirius”, “OJSC Stankoinstrument”, “OAO JSC Chemcomposite”, “JSC Tula Arms Plant”, “NPK Technologii Maschinostrojenija” un “OAO Wysokototschnye.

Papildināts arī to fizisko un juridisko personu loks, kurām piemēroti dažādi ierobežojumi saistībā ar viņu atbalstu Krievijas darbībām Ukrainā. Zināms, ka sarakstā iekļautas vairākas Krievijas amatpersonas un uzņēmumi, kā arī personas no pašpasludinātās «Doņeckas tautas republikas» un Krievijas okupētās Krimas.