Asociācija: Tirgotāji nepieprasa ierobežojumu atcelšanu, bet gan to loģisku sakārtošanu

Latvijas Tirgotāju asociācija aicina valdību pārdomat noteiktos tirdzniecības ierobežojumus, lai tirgotāji spētu pilntiesīgi strādāt darba dienās, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Tirgotāju asociācijas vadītājs Henriks Danusēvičs.

Pēc viņa teiktā, nozare vēlas loģisku veikalu darbību, jo veikali varot izpildīt epidemioloģiskas drošības prasības. Latvijas Tirgotāju asociācija vēlas, lai cilvēkiem būtu iespējams iegādāties nepieciešamās preces un būtu iespējams izpildīt visus epidemioloģiskos pasākumus.

“Nav runas par ierobežojumu atcelšanu, bet loģisku tirdzniecības sakārtošanu. Mēs vēlamies sakārtot šo ekonomikas daļu, novērst tos izkropļojumus, ka kaut ko var nopirkt veikalā, kaut ko nevar nopirkt,” sacīja Danusēvičs.

“Ir neloģiski, ka 1500 bibliotēkas var strādāt un izsniegt grāmatas, bet 150 grāmatnīcas nedrīkst pārdot grāmatas, kaut cilvēku intensitāte ir vienāda, un šādu piemēru ir daudz. Veikals ir arī drošāka vieta, nekā sabiedriskais transports,” sacīja Tirgotāju asociācijas vadītājs.

Danusēvičs atzina, ka asociācija nav pret ierobežojumiem un sodiem par to, ka tie netiek ievēroti. Cilvēki, ejot uz veikaliem, izturas ļoti atbildīgi un ievēro noteikumus, bet gadījumos, kad tie tiek pārkāpti, pircēji tiek sodīti.

Tikmēr Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) norāda, ka tuvākajā laikā nevarēs atļaut būtisku pulcēšanos un iepirkšanos klātienē.

Vienlaikus Ekonomikas ministrija kopā ar Tirgotāju asociāciju un epidemiologiem strādājot pie iespējamām izmaiņām veikalu darbības ierobežošanā, un valdība lems, vai paliks pie konkrēta atļauto preču saraksta, vai būs cita sistēma.

“Mēs meklēsim veidus, kā varētu pārkārtot zināmus ierobežojumus, skatīsimies, vai varētu, piemēram, veikalu režīmu padarīt jēdzīgāku, bet būtiskas izmaiņas tuvākās nedēļas mēs vēl nevarēsim atļauties. Sāk izplatīties jauni, bīstami paveidi, mums ir jābūt modriem,” pauda Kariņš.